Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Jelgavā noskaidroti MEGOGO senioru tūres 1.posma uzvarētāji

Vienlaicīgi ar Ledus skulptūru festivālu Jelgavā, LLU Sporta centrā tradicionāli notiek arī badmintona turnīrs senioriem. Šogad šis turnīrs bija arī pirmais posms MEGOGO Latvijas senioru tūrē. Turnīrs pulcēja 52 spēlētājus, tai skaitā pa vienam no Lietuvas un Zviedrijas, kā arī Latvijas spēlētājus no Liepājas, Ventspils, Bēnes, Penkules, Ozolniekiem, Olaines, Jūrmalas, Salaspils, Jēkabpils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras, Valkas, Vijciema, Rīgas un Jelgavas. Uzvarētāji tika noskaidroti visās piecās disciplīnās (vīriešu un sieviešu vienspēles, dubultspēles un jauktās dubultspēles) un trijās vecuma grupās (35+, 45+ un 55+).

>>> Skatīt spēļu tabulas un uzvarētāju sarakstu Tournamentsoftware
>>> Skatīt Megogo senioru tūres kopvērtējumu pēc 1.posma 
>>> Skatīt bilžu galeriju Foto.Inbox.lv

Vīriešu vienspēlēs 35+ grupā pārliecinoši uzvarēja valmierietis Ojārs Koziņecs. Divos setos viņš pārliecinoši finālā uzvarēja arī 2018.gada Lietuvas 35+ čempionu Tomas Tiskus no Šauļiem. 3.vietu šajā grupā izcīnīja Rīgā dzīvojošais Wulf Harder no Zviedrijas.

Vīriešu vienspēlēs 45+ grupā arī uzvarēja valmierietis – Māris Rinkus. Finālā viņš tikās ar olainieti Uldi Volmāru, kurš savulaik bija viens no nedaudzajiem PSRS sporta meistariem šajā sporta veidā. Uldis Volmārs bija spiests traumas dēļ izstāties no finālspēlēs, turklāt daudz spēka un enerģijas bija atdots 1/4 un 1/2 spēlēs triju setu garumā. Trešo vietu izcīnīja ventspilnieks Māris Laizāns.

Sieviešu vienspēles bija tikai viena vecuma grupa. 1.vietu, uzvarot trīs setu spraigā un emocionālā spēlē, izcīnīja Una Tīliba no Ozolniekiem, otrajā vietā liepājniece Inna Kurjukina, 3.vietā arī liepājniece Eva Puncule.

Sieviešu dubultspēlēs pārliecinoši uzvarēja Aija Mētra & Gunta Vizbule no Rīgas. Otrajā vietā Liepājas pāris Santa Bronka & Eva Puncule, trešajā vietā Una Tīliba & Elita Grante, kuras bronzas finālā uzvarēja trijos setos, trešajam setam noslēdzoties pagarinājumā ar rezultātu 27-25.

Vīriešu dubultspēlēs favorīti ar Latvijas čempionātu pieredzi pierādīja uz sevi liktās cerības – pārliecinoši uzvarēja pāris Juris Krūmiņš & Pauls Panke. Otrajā vietā Liepājas pāris Aigars Brečs & Guntis Pirktiņš. Trešajā vietā vietēji – Vadims Čulka & Olafs Krūzmētra, kuri bronzas finālā trijos sīvos setos uzvarēja Ventspils pāri Māris Laizāns & Jurijs Saksaganskis.

Jauktajās dubultspēlēs bija 2 vecuma grupas: gan 35+m gan 55+. Vecākajā grupā 1.vietu izcīnīja Bēnes un Vijciema apvienotais pāris Leons Tolstiks & Tatjana Ābelīte. Šajā grupā piedalījās arī Inesis Deksnis, kurš šogad, 78 gadu vecumā saņēma Latvijas badmintona Gada balvu par Mūža ieguldījumu.

Jaukto dubultspēļu 35+ grupā uzvarēja Latvijas un Lietuvas apvienotais pāris Tomas Tiskus & Zanda Priedola. Otrajā vietā pāris, kurš iepriekš ir spēlējis kopā arī Latvijas senioru čempionātos – Olafs Krūzmētra un Aija Mētra. Trešie liepājnieki – Andis Lācis & Inna Korjukina.

“Ledus skulptūru kauss Jelgavā ir kļuvis par tradīciju, kuru daudzi spēlētāji gaida. Tā ir iespēja atbraukt uz Jelgavu, lai vienlaicīgi piedalītos šīs pilsētās skaistā un unikālā notikumā, bet pie viena arī piedalīties badmintona turnīrā, kurš notiek sporta zālē, kas atrodas Ledus skulptūru festivāla norises centrā,” stāsta turnīra rīkotājs Kristians Rozenvalds. Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad visi badmintona turnīra godalgoto vietu ieguvēji balvās saņems ielūgumus uz Ledus skulptūru festivālu.

Ledus skulptūru badmintona kauss šogad bija arī MEGOGO senioru tūres pirmais posms. MEGOGO nodrošina balvas katra posma uzvarētājiem – abonementu “TV un Kino” uz 3 mēnešiem, savukārt sezonas beigās kopvērtējuma pirmās vietas ieguvēji visās disciplīnās un vecuma grupās saņems MEGOGO abonementu “TV un Kino” 12 mēnešiem, otras vietas ieguvēji abonementu “TV un Kino” uz 6 mēnešiem, bet trešās vietas ieguvēji abonementu “TV un Kino” uz 3 mēnešiem.

2020.gada sezonā Megogo senioru tūres ietvaros būs sacensības divās vecuma grupās: 35+ un 45+. Sacensības notiks visās piecās badmintona disciplīnās: vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēles, kā arī jauktās dubultspēles. 2020.gadā kā MEGOGO tūres posmi ir noteikti 4 badmintona turnīri: 8.februārī Ledusskulptūru kauss Jelgavā, Salaspils kauss 4.aprīlī, Liepājas kauss 11.jūlijā un Vidzemes kauss 12.septembrī.

“Uzsākot Megogo senioru tūres projektu, mūsu mērķis ir aktivizēt seniorus spēlēt badmintonu un piedalīties sacensībās. Ja tas izdodies, tad nākamā sezonā mainīsim vecuma grupās, ieviešot arī 50+ vai 55+ vecuma grupas. Arī šogad, gadījumā ja kādā no tūres posmiem pieteiksies vismaz 4 pāri vai 6 spēlētāji vienspēles no 50+ vai 55+ vecuma grupas, tad turnīrā šie viena vecuma spēlētāji spēlēs savā starpā,” skaidro  Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Mums ir turnīri jauniešiem, taču ir maz turnīru tikai pieaugušajiem, kuri arī vēlas, vismaz pāris reizes gadā, sajusties īpaši, netraucēti un sava vecuma prasībām atbilstoši. Tas prasa citu tempu, citu attieksmi,” norāda Kristians Rozenvalds.

“Senioru kustības attīstība ir ļoti svarīga! Tas veicina masveidību, piesaista jaunus spēlētājus,  atbalstītājus un tiešā veidā ietekmē arī bērnu un jauniešu piesaistīšanu, jo pieaugušie visbiežāk saviem bērniem izvēlas to sporta veidu, kuru paši ir izvēlējušies,” stāsta Kristians Rozenvalds.

 

08.02.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv