Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Aktualitātes
 
Plāno rīkot Latvijas badmintona tūri diasporā

Piedaloties Eiropas Latviešu apvienības rīkotājā Zoom sarunā “Sports un aktīvs dzīvesveids diasporā” tika panākta vienošanās par iespēju rīkot badmintona turnīru tūri diasporā, kuru kopīgi rīkotu Latvijas Badmintona federācija, Eiropas Latviešu apvienība, piesaistot konkrētas valsts latviešu apvienību un vietējo badmintona organizāciju.

>>> Skastīt informāciju par Zoom sarunu “Sports un aktīvs dzīvesveids diasporā”

Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvads Zoom sarunas “Sports un aktīvs dzīvesveids diasporā” laikā precizēja, ka šādi posmi varētu būt 3-4 gadā, tos rīkojot vietās, kur daudz kopā ir Latvijas diasporas pārstāvji. Viens šāds posms varētu būt Lielbritānijā vai Īrijā, otrs Skandināvijā, trešais kādā no BeNeLux valstīm, ceturtais vairāk Eiropas dienvidu pusē, bet vēl kāds posms varētu notikt arī Eiropas austrumos.

“Badmintons, manuprāt, ir ideāls sporta veids, lai kopā pulcētu diasporu. Situācija daudzviet diasporā ir tāda pati kā Latvijas reģionos - cilvēki vēlas kopīgi sportot, bet nav tik daudz gribētāju, lai kopīgi varētu uzspēlēt tādus komandu sporta veidus kā basketbols, volejbols, futbols un florbols. Savukārt badmintonu vienā sportā zālē vienlaicīgi uz atsevišķiem kortiem var spēlēt vīrieši un sievietes, jaunu un veci, meistari un iesācēji, dubultspēles un vienspēles. Turklāt, badmintons ir sporta spēle, kuru kaut reizi mūžā ir spēlēji teju ikviens, to var sākt spēlēt uzreiz. Šo badmintona pieejamību ir jāizmanto!” badmintona priekšrocības skaidro Kristians Rozenvads.

“Mūsu mērķis ir badmintona diasporas turnīri katrā valstī, kur dzīvo mūsu tautieši. Bet sākam ar to, ka sarīkojam pirmos turnīrus, tad skatāmies, ka šo procesu attīstīt,” aicina  Kristians Rozenvads.

Badmintona diasporas tūres posmi varētu būt atklāti, tur varētu piedalīties arī tautieši no citām valstīm, tai skaitā no Latvijas. Turnīrā būtu trīs meistarības grupās, tai skaitā meistariem, amatieriem un iesācējiem.

“Šobrīd dažādās Eiropas valstīs pastāvīgi vai īstermiņā dzīvo gan pieredzējuši badmintona spēlētāji, gan iesācēji. Iespējams, ne visi vēlās sabraukt kopā, lai satiktos badmintona laukumos ar savējiem. Kā zināms, ir tautieši, kuri aizbraukuši no Latvijas zemes, bet ir arī daudz tādi, kas aizbraukuši no Latvijas sabiedrības. Mūsu mērķis ir tuvināt tos, kas paši vēlas būt tuvāk. Mēs varam radīt mudinājumu satuvoties. Taču, iespējams, sporta spēles, tai skaitā badmintons, var satuvināt gan vienus, gan otrus,” uzskata Kristians Rozenvalds.

Eiropas Latviešu apvienības rīkoto Zoom sarunu “Sports un aktīvs dzīvesveids diasporā” vadīja Eiropas Latviešu apvienības Prezidija priekšsēdētāja Elīna Pinto un Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss.

Eiropas Latviešu apvienības ir diasporas pārstāvības organizācija Latvijā, kas veido divvirzienu tiltu starp Latviju un aptuveni 350 000 ārpus Latvijas dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem Eiropā, apvienojot 26 latviešu un Latvijas sadraudzības organizācijas 19 valstīs. 2021.gadā Eiropas Latviešu apvienība svinēs savu 70 gadadienu. Organizācija tika izveidota sākotnēji kā Latvijas atbrīvošanas kustības Eiropas centrs, apvienojoties trimdas latviešu organizācijām ar mērķi saglabāt latvietību un uzturēt dzīvu saikni ar Latviju. Vēlāk tā pārdzimusi kā Rietumeiropas Latviešu apvienība, un līdz ar Eiropas atkalapvienošanās procesiem ieguvusi Eiropas Latviešu apvienības vārdu.

"Sports saliedē pāri robežām, pāri paaudzēm un valodu prasmēm, tāpēc tam ir liels potenciāls, lai plaši iesaistītu diasporas cilvēkus kopīgās aktivitātēs. Tas ir īpaši vērtīgi Covid19 apstākļos, kad, piemēram, badmintons ļauj izkustēties un būt saspēlē bez veselības riskiem. Vēlamies arī caur sportu stiprināt sadarbību ar partneriem Latvijā - gan veidojot prakses,nometnes un brīvprātīgā darba iespējas diasporas bērniem un jauniešiem, gan veicinot sporta tūrismu, gan vienkārši ļaujot ar lepnumu pasaulē popularizēt Latvijas sporta sasniegumus," aizsākto sadarbību ar Latvijas Badmintona federāciju komentē Eiropas Latviešu apvienības Prezidija priekšsēdētāja Elīna Pinto.

 

16.12.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv