Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Badmintons būs arī Eiropas Spēļu programmā 2023.gadā Polijā

Eiropas Olimpiskās komiteja ir apstiprinājusi, ka badmintons ir viens no tiem sporta veidiem, kas saglabās vietu Eiropas Spēļu programmā arī 2023.gadā Polijā, turpinot aizsākto Baku 2015.gadā un Minskā 2019.gadā.

>>> Skatīt informāciju Eiropas Olimpiskās komitejas interneta lapā

"Mēs esam saviļņoti, ka badmintons būs 2023.gada Eiropas Spēļu programmā. Eiropas badmintona spēlētājiem ir iespēja ik pēc četriem gadiem sacensties par zeltu Eiropas Spēlēs, kā arī izcīnīt reitinga punktus pirms Olimpiskajām Spēlēm Parīzē,” sacīja Eiropas Olimpiskās komitejas prezidenta pienākumu izpildītājs Niels Nygaard, tiekoties Kopenhāgenā ar Eiropas Badmintona konfederācijas ģenerālsekretāru Braienu Agerbaku.

Eiropas badmintona konferederācijas prezidents Pēters Tarkala uzsver labās attiecības starp Eiropas Badmintona konfederāciju un Eiropas Olimpisko komiteju. “Ir svarīgi būt daļai no Eiropas olimpiskās ģimenes un būt daļai no lielākajām daudzcīņas spēlēm mūsu kontinentā, kas jebkuram sporta veidam ir gandrīz tikpat svarīgas kā dalība Olimpiskajās spēlēs. Es to uztveru kā prestižu. Es ceru, ka ar lielisku organizāciju un partnerību mēs varēsim piesaistīt savus labākos spēlētājus un pēc iespējas labāk prezentēt badmintonu,” sacīja Pēters Tarkala. 

Eiropas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Raffaele Pagnozzi uzskata, ka Eiropas Badmintona konfederācijas apņemšanās piedalīties Eiropas Spēlēs, ir lieliska sagatavošanās sportistiem ceļā uz Olimpiskajām Spēlēm. “Badmintons redzēja lielu potenciālu Eiropas Spēlēs jau no paša sākuma, arī pirms pirmajām Eiropas Spēlēm Baku 2015. gadā. Badmintons ir uzticams Eiropas Olimpiskās komitejas partneris. Mēs esam priecīgi strādāt kopā, lai sniegtu badmintona spēlētājiem vislabāko iespējamo platformu, kurā sacensties par kontinentālo slavu, vienlaikus dodot viņiem arī vērtīgu olimpisko pieredzi,” norāda Raffaele Pagnozzi

Paredzams, ka badmintona turnīrs Polijā 2023.gadā notiks tāda pašā formātā, kādu tika izmantots 2019. gada Minskā. Paredzams, ka 160 sportisti sacentīsies piecos turnīros: vīriešu vienspēlēs, sieviešu vienspēlēs, vīriešu dubultspēlēs, sieviešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Rezultāti tiks pieskaitīti Pasaules reitingā un ietekmēs kvalifikāciju uz Parīzi 2024. Savā statusā Eiropas Spēļu badmintona turnīrs būs līdzvērtīgs ar Eiropas čempionātu badmintonā.

Eiropas Spēlēs Baku 2015.gadā piedalījās trīs badmintona spēlētāji, tai skaitā Reinis Krauklis vīriešu vienspēlēs, Kristīne Šefere sieviešu vienspēles un sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope & Kristīne Šefere. 2019.gadā Minskā sieviešu vienspēļu turnīrā piedalījās Ieva Pope.

Ļoti veiksmīgi Eiropas Spēļu badmintona turnīros ir piedalījušies Baltijas badmintonisti. 2015.gadā Baku bronzas medaļu vīriešu vienspēlēs izcīnīja Kestutis Navickas no Lietuvas, bet 2019.gadā Minskā bronzas medaļu vīriešu vienspēlēs izcīnīja Raul Must no Igaunijas.

>>> Skatīt uzvarētāju sarakstu Baku 2015
>>> Skatīt uzvarētāju sarakstu Minska 2019

Iepriekš badmintons tika iekļauts arī kā viens no 11 sporta veidiem Eiropas Jaunatnes Olimpiādes programmā. Iepriekš badmintons pēdējo reizi Eiropas Jaunatnes Olimpiādes programmā bija iekļauts 1999.gadā, kad tā norisinājās badmintona lielvalstī Dānijā. Eiropas Jaunatnes Olimpiāde bija jānotiek no 2021.gada  24.jūlija līdz 1.augustam. Slovākijas pilsētā Banská Bystrica, taču tagad tā ir pārcelta par gadu vēlāk Covid-19 dēļ.

>>> Skatīt informāciju par Eiropas Jaunatnes Olimpiādi 2022

 

22.01.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv