Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Badmintons atgriežas Eiropas Jaunatnes Olimpiādes programmā

Badmintons ir viens no 11 sporta veidiem, kas iekļauts Eiropas Jaunatnes Olimpiādes programmā. Iepriekš badmintons Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla programmā bija iekļauts 1999.gadā, kad šis Eiropas jauniešu sporta notikums norisinājās badmintona lielvalstī Dānijā. Eiropas Jaunatnes Olimpiskajam festivālam bija jānotiek Slovākijas pilsētā Banská Bystrica no 2021.gada 24.jūlija līdz 1.augustam, taču tika pārcelts gadu vēlāk Covid-19 dēļ.

>>> Skatīt Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla sporta veidu sarakstu
>>> Skatīt Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla programmu

2022.gada Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivālā tiks noskaidroti uzvarētāji 11 sporta veidos, tai skaitā vingrošanā, vieglatlētikā, badmintonā, basketbolā, volejbolā, riteņbraukšanā, rokasbumbā, džudo, peldēšanā, tenisā un triatlonā.

2022.gadā Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāls notiks Slovākijas pilsētā Banská Bystrica, no 24. līdz 30. jūlijam.

Latvijas Olimpiskās komitejas sporta direktors Andris Lupiks apstiprina, ka Latvija uz Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla badmintona turnīru varēs pieteikt divus 2006.-2007.gadā dzimušus jauniešus, tai skaitā vienu puisi un vienu meiteni. Abi spēlētāji piedalīties vienspēļu turnīrā, kā arī abi kopā varēs piedalīties jaukto dubultspēļu turnīrā. Delegācijā būs arī viens badmintona treneris. 

Atlasi nodrošinās Latvijas Badmintona federācija. Šobrīd vēl nav noteikta kārtība, vai pretendents tiks atlasīts pēc reitinga, Latvijas čempionāta rezultātiem, Latvijas jaunatnes kausa rezultātiem, vai arī tiks rīkots atlases turnīrs. Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Jānis Sala, kurš atbildīgs par jaunatnes sportu, sola skaidrību līdz 1.septembrim, lai sākoties jaunai mācību un treniņu sezonai, spēlētājiem, treneriem un vecākiem būtu skaidrība.

Līdzīgi kā Olimpiskajās spēlēs, Latvijas izlases dalībnieki tiks apģērbti, aizvesti, izmitināti sportistu ciematā un pabaroti. Spēlētājiem un treneriem jādomā tikai par sportiskajiem sasniegumiem.

“Iespējamā dalība Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivālā, manuprāt, ir izcila motivācijā būt labākajam savā vecumā. Turklāt, tas ir pēc gada, tādējādi vēl daudziem jauniešiem ir iespēja pilnveidoties, lai izcīnītu vēsturisko iespēju piedalīties Eiropas Jaunatnes Olimpiskā festivāla badmintona turnīrā,” komentē Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Jānis Sala.

 

03.06.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv