Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Latvijas Badmintona federācijas Valde aicina būt gataviem sezonas atsākšanai

Šobrīd sacensības iekštelpās vēl arvien nav atļautas, taču tiklīdz tās būs iespējamas, Latvijas Badmintona federācija nekavēsies rīkot iepriekš atliktos čempionātus, izmantojot mirkli, kamēr viss atkal nav apturēts jauna slimības uzliesmojuma dēļ. Tāpēc Latvijas Badmintona federācijas Valdes locekļi aicina spēlētājus, trenerus un klubus būt gataviem pēkšņai badmintona sezonas atsākšanai.
 
Pēdējos 8 mēnešus individuālās sacensības iekštelpās nav atļautas. Jo ilgāk mēs vilcināsim, jo lielāka varbūtība, ka sacensības šogad nenotiks vispār, jo rudenī var uznākt jauns vilnis, jauni ierobežojum. Tāpēc, tiklīdz tas būs atļauts, mēs izsludināsim visas svarīgākās sacensības un rīkosim tās atbilstoši tā brīža noteikumiem. Iespējams, ka sacensībās atļaus piedalīties tikai vakcinētajām vai izslimojušām personām, vai arī ar negatīvu testu, mums tas nav zināms, bet mēs nelaidīsim garām iespēju rīkot sacensības pēc šāda liela pārtraukuma,” komentē Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Jānis Sala, piebilstot, ka tas attiecas gan uz jauniešu, gan pieaugušo turnīriem.
 
“Ja likumi ļaus sacensībās piedalīties tikai sertificētiem vai testētiem, tad mēs rīkosimies tā, kā likums to nosaka. Mēs piemērosimies tiem, kuriem likums ļauj sacensties, nevis piekāpsimies tiem, kas tobrīd vēl nevar spēlēt,” norāda Latvijas Badmintona federācijas Valdes loceklis Viesturs Bajārs.
 
“Šis nav stāsts par vakcinācijas veicināšanu. Par vakcinēšanos lai katrs lemj pats. Mūsu paziņojuma mērķis ir aicināt būt gataviem, ka spēlēt sacensībās, tāpat kā šobrīd trenēties iekštelpās, varēs tikai sertificētie. Lai nav tā, ka valdība ļauj sacensības, bet mēs lēnā solī sākam diskusiju, ka vēl ne visi ir paspējuši vakcinēties, tāpēc tagad vēl pāris mēnešus kaut ko gaidām. Nē! Tiklīdz varēs rīkot sacensības, mēs tās rīkosim. Un ja kāds nevarēs piedalīties, žēl, bet paši vainīgi,” uzskata Latvijas Badmintona federācijas Valdes locekle Diāna Šavalgina.
 
“Šobrīd Latvijā daudzviet jau aktīvi ir atsākušies badmintona treniņi. Taču vienlaicīgi ir arī badmintona centri, kur vēl nekas nenotiek. Dažuviet treneris pats nav sertificēts un negrib iespringt priekš citiem. Cituviet treneri un klubi uzskata, ka nebūs jau kam spēlēt. Mūsu uzdevumus ir rādīt uz tiem, kas spēlē, popularizēt viņus, iedrošināt citus,” aicina Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Lūsveris.
 
“Iespējams, ka badmintona kopienā ir kolektīvi, kur neviens nav sertificēts. Viņi caur šo prizmu tad skatās arī uz pārējiem. Mūsu uzdevums ir parādīt, ka ir arī cita aina, ka ir daudz spēlētāju, kuri ir vakcinējušies arī tāpēc, lai varētu atsākt spēlēt badmintonu. Mums, federācijas Valdē par šo visu ir vieglāk runāt, jo, kā izrādās, visi Valdes locekļi esam jau vakcinējušies, tāpēc, apspriežot šos jautājumus, varējām visi klātienē tikties kafe pie pusdienu galda,” akcentē Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Kažemaks.
 
Pēdējais Latvijā notikušais individuālais badmintona turnīrs iekštelpās bija Rīgas jaunatnes badmintona turnīrs 2020.gada 11.oktobrī. Pēc tam ir notikuši tikai Latvijas izlases treniņi, Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta spēles. Vēl 3.jūlijā Saulkrastos notika arī Latvijas kauss dubultspēlēs pludmales badmintonā, taču tas notika jau ārtelpās.
 
Kopš 2020.gada 11.oktobra, nav noticis Latvijas čempionāts pieaugušajiem, Latvijas čempionāts senioriem, Latvijas čempionāts junioriem, Latvijas čempionāts jauktajām komandām, Latvijas Universiāde, Latvijas ģimeņu kauss, kā arī nav notikuši Senioru tūres un Latvijas jaunatnes kausu posmi.
 
Šobrīd Latvijas čempionāts jauniešiem U11-U17 vecuma grupās ir ieplānots 25. un 26.septembrī. Savukārt datums Latvijas čempionāts pieaugušajiem vēl nav precizēts, bet tas varētu notikt 21.-22.augustā, vienlaicīgi ar nacionāliem čempionātiem citās valstīs, tai skaitā Igaunijā.
 

09.07.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv