Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Liepājā ieplānotais Pasaules U19 reitinga badmintona ir atcelts

Latvijas Badmintona federācija ir atsaukusi pieteikumu 2021.gada 11.-13.novembrī Liepājā rīkot Psaules U19 reitinga turnīru Yonex Latvia Junior. "Pamatojums ir ne tikai Covid-19. Liepājas turnīram bija jābūt pirmajam Pasaules U19 reitinga turnīram Latvijā, un negribētos kaut ko jauna uzsākt šādos ierobežojošos apstākļos. Turklāt, Pasaules U19 reitings joprojām ir iesaldēts kopš 2021.gada 1.janvāra, tādējādi spēlētājiem un treneriem mazinot interesi piedalīties," skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

"Kā pirmais un formālais turnīra atsaukšanas iemesls ir Covid-19. Situācija Latvijā un Pasaulē ar katru dienu paliek arvien sliktāka. Tas apgrūtina un sadārdzina spēlētāju nokļūšanu uz sacensībām, ka arī apgrūtina sacensību rīkošanu uz vietas. Taču Covid-19 šoreiz nebija galvenais iemesls, jo šobrīd izstrādātas epidemioloģiskās drošības vadlīnijas ļauj sarīkot badmintona turnīrus vēl sarežģītākos apstākļus. Atgādinu, ka Latvijā jau divus gadus Covid-19 apstākļos mums ir izdevies noorganizēt gan Yonex Latvia International turnīrus Jelgavā, gan Yonex Latvia U17 turnīrus Siguldā. Tādējādi, ka mēs to ļoti vēlētos, noteikti varētu tikpat labā līmenī noorganizēt arī Yonex Latvia Junior turnīru Liepājā,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Turnīrus Jelgavā un Siguldā bija salīdzinoši viegli organizēt tāpēc, ka šie bija turnīri, kuri jau pirms Covid-19 jau bija ieguvuši savu auditoriju un reputāciju. Savukārt Pasaules U19 reitinga turnīrs Latvijā bija ieplānots pirmo reizi, tādējādi šis ir turnīrs bez tradīcijām, bez reputācijas un bez savas auditorijas. Bija maza ticamība, ka Latvijas turnīrs varētu būt veiksmīgs, jo šādos Covid-19 apstākļos spēlētāji un treneri piedalās tikai iepriekš zināmos un pārbaudītos pasākumos. Jauna iniciatīva būtu veiksmīga tikai tad, ja cituviet nekas nenotiktu, bet tā nav. Pasaules reitinga U19 badmintona turnīri vēl šogad ir ieplānoto Slovēnijā, Beļģijā, Horvātijā, Vācijā, Dānijā, Somijā, Čehijā, Slovākijā, Lietuvā un Igaunijā,” precizē Kristians Rozenvalds. 

“Vēl jāatzīmē arī tas, ka kopš 2021.gada 1.janvāra Pasaulles U19 reitings ir iesaldēts. Ir atcelts arī Pasaules U19 čempionāts. Tas vēl vairāk mazina spēlētāju un treneru interesi piedalīties jaunos turnīros. Arī tradicionālajos turnīros nav liela atsaucība, piemēram Slovēnijas turnīrā "TEM Slovenia Junior International 2021”, kas notiks pēc nedēļas, neskatoties uz to, ka Slovēnija ir tik tuvu daudzām Eiropas valstīm, turnīrā pieteikušies tikai 78 spēlētāji, tai skaitā Arta Priedniece no Latvijas. Bet, ja pat pieredzējušais Slovēnijas turnīrs nevar sapulcināt vismaz 100 dalībniekus, tad uz ko lai cer šobrīd vēl nevienam nezināmais Liepājas turnīrs?” rezumē Kristians Rozenvalds.

Latvijas Badmintona federācija izmantos iespēju pieteikt Pasaules reitinga U19 badmintona turnīru 2022. gadā, cerot, ka ārējie apstākļi būs tam labvēlīgāki. Norises laiks un vieta vēl tiks precizēta. Katra valsts (federācija) gada (52 nedēļu periodā) laikā var pieteikt ne vairāk kā divus pasaules reitinga badmintona turnīrus, ne vairāk kā divus Pasaules U19 reitinga badmintona turnīrus un ne vairāk kā divus Eiropas U17 reitinga turnīrus. Līdz šim Latvijā gadā ir notikuši tikai viens Pasaules reitinga turnīrs "Yonex Latvia International" un viens Eiropas U17 reitinga turnīrs "Yonex Latvia U17", kamēr Lietuvā un Igaunijā notiek arī Pasaules U19 reitinga badmintona turnīri. 
 

16.09.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv