Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
91 badmintonists Valmierā piedalās Latvijas čempionātā U13, U17, U21

25. un 26.septembrī Valmierā notiek Latvijas čempionāts badmintonā trijās vecuma grupās - U13, U17 un U21, noskaidrojot Latvijas čempionus visās piecās badmintona disciplīnās. Šis būs sākums Latvijas čempionātu maratonam vairāku nedēļu garumā - jau pēc nedēļas, 2. un 3.oktobrī Talsos notiks Latvijas čempionāts U11, U15, U19 vecuma grupās, bet 9. un 10.oktobrī turpat Talsos notiks arī Latvijas čempionāts pieaugušajiem. 6. un 7.novembrī ieplānots arī Latvijas čempionāts senioriem.

>>> Skatīt Latvijas čempionāta U13, U17, U21 nolikumu
>>> Skatīt Latvijas čempionāta U13, U17, U21 spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt Latvijas čempionāta U13, U17, U21 Galvenā tiesneša aicinājumu
>>> Aizpildīt Apliecinājums par atbilstību Epidemioloģiskās drošības prasībām”

Sestdien, 25.septembrī notiks U13 un U17 vienspēles, kā arī U21 dubultspēles. Svētdien, 26.septembrī notiks U21 vienspēles, kā arī U13 un U17 dubultspēles.

Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē, paralēli ar 8 badmintona laukumiem uz koka grīdas, tiks iekārtoti arī 2 badmintona paklāja laukumi, uz kuriem notiks nozīmīgākas Latvias čempionāta U13, U17, U19 spēles. Tiks nodrošināta arī tiešaraide no šiem laukumiem Youtube kanālā Badminton.lv.

Pieteikumu skaits šogad ir salīdzinoši neliels - 91 dalībnieks, atšķirībā no 2020.gada septembra, kad Talsos uz Latvijas čempionātu U11-U17 vecuma grupās izdevās sapulcināt 141 dalībnieku. Samazinājums ir izskaidrojams ar to, ka sezonas garumā pilnvērtīgi trenēties varēja tikai Latvijas izlašu dalībnieki.

“Šis ir laiks, kad mums vairāk ir jāfokusējas uz to, ko varam saglabāt un attīstīt, nevis to, ko esam zaudējuši ne savas vainas dēļ. Ir jāpriecājas par ikkatru spēlētāju, treneri un klubu, kas būs pārstāvēts Valmierā, jo tas ir iedrošinājums turpināt trenēties, nezaudēt ticību,” uzskata Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

Latvijas čempionātā badmintonā U13, U17, U21 piedalīsies spēlētāji no Liepājas, Ventspils, Talsiem, Jelgavas, Ķekavas, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valkas, Valmieras un Rīgas. 

Visvairāk dalībnieku pieteikti U17 vecuma grupā - 22 puiši un 23 meitenes, bet jauktajās dubultspēlēs 30 jaunieši. U13 vecuma grupā - 14 puiši un 13 meitenes, kā arī 18 jauniešu jauktajās dubultspēlēs. 

Šogad pirmo reizi notiks Latvijas čempionāts U21 vecuma grupā, šādi kompensējot par 2020.gadā nenotikušo Latvijas čempionātu U19 vecuma grupā. “U21 vecuma grupā sākotnēji cerējām uz lielāku spēlētāju atsaucību, taču daudzi atrunājās ar treniņu trūkumu, tāpat daudzi arī nav vakcinēti un nevēlējās papildus tērēties, jo bezmaksas Covid-19 teksti ir tikai nepilngadīgajiem. Galvenais, ka visās disciplīnās ir pietiekošs dalībnieku skaits, lai varētu sarīkot Latvijas čempionātu U21,” precizē Kristians Rozenvalds.

“Par U21 esam diskutējuši arī iepriekš. Ne visi U19 juniori ir gatavi tūlītēji ielēkt pieaugušo apritē. Uzsākot studijas, daudzi jaunieši pamet treniņus. U21 čempionāts varētu būt ka motivācija “aizķerties”, tas varētu būt kā starpposms junioru integrācijai pieaugušo apritē,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Latvijas čempionāts badmintonā U13, U17, U21 Valmierā notiks stingros Covid-19 epidemioloģiskās drošības apstākļos.

Sacensību norises vietā varēs atrasties tikai personas ar kontroles aproci, kuru uz vietas izsniegs spēlētājiem, treneriem un tiesnešiem, kas būs uzrādījuši Covid-19 sertifikātu par vakcināciju, izslimošanu vai testēšanu, kā arī aizpildījuši e-formu “Apliecinājums par atbilstību Epidemioloģiskās drošības prasībām”.

Skatītāji zālē atrasties nevarēs. Vecākiem būs iespēja akreditēties kā tiesnešiem, līdzi ņemot atbilstošu apģērbu un vismaz pusi no sporta zālē pavadītā laika darbojoties kā tiesnešiem.

Ņemot vērā, ka Latvijas čempionāts ir kā interešu izglītības pasākums, ir derīgi tie paši skolas testēšanas sertifikāti, kuriem derīguma termiņš ir divas nedēļas. Valmierā par derīgiem tiks uzskatīti testi, kas veikti vismaz 13.septembrī. Latvijas Badmintona federācija veiks papildus testēšanu visiem nepilngadīgajiem nevakcinētajiem un neizslimojušajiem jauniešiem, kuriem Covid-19 tests būs vecāks par nedēļu.

Katrai komandai būs ierādīta bāzēšanās vieta. Saskaņā ar LR MK noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, vienas komandas sportisti vai treneri fiziski nekontaktējas ar citu komandu dalībniekiem, izņemot spēles norises laikā.

Tāpat dalībniekiem ir jāievēro 2 metru distance, kā arī jālieto sejas maskas, izņemot spēles norises laikā.

Latvijas čempionāta badmintonā nolikums nosaka, ka saņemot atkārtotu brīdinājumu no galvenā tiesneša, dalībnieks tiks izraidīts no sacensību norises vietas, šī spēlētāja rezultāti tiks anulēti, bet iemaksāta dalības maksa netiks atgriezta.

 

24.09.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv