Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Šonedēļ Talsos notiek "Citro" atbalstīts Latvijas čempionāts badmintonā

No 9. līdz 10. oktobrim Talsu sporta hallē notiks 2021.gada Latvijas čempionāts badmintonā, kas sākotnēji bija ieplānots februāra pirmajā nedēļas nogalē, 6. un 7.februārī. Skatītājiem nebūs iespējams klātienē vērot spēlēs, taču finālspēlēs 10.oktobrī pēc plkst. 17:30 translēs Sportacentrs TV. Šogad Latvijas čempionātu badmintonā atbalstīs veikalu tīkls "Citro".

>>> Skatīt Latvijas čempionāta badmintonā 2021 nolikumu
>>> Skatīt Latvijas čempionāta badmintona spēlētāju un spēļu sarakstu
>>> Aizpildīt e-formu "Apliecinājums par atbilstību Epidemioloģiskās drošības prasībām" 

Pieteikšanās termiņš uz Latvijas čempionātu ir 2021.gada 5.oktobris plkst. 18:00. Pieteikums jānosūta rakstiski uz e-pastu: pieteikumi@badminton.lv

Latvijas čempionātā var piedalīties tikai Latvijā patstāvīgi dzīvojoši (ar personas kodu) spēlētāji, kas dzimuši 2006.gadā un vecāki, kā arī spēlētāji, uz kuriem attiecināms LBF Valdes lēmums “Par robežpilsētas Valkas/ Valgas spēlētāju dalību Latvijas nacionālajos čempionātos”.

Varēs pieteikties arī jaunāki spēlētāji

Saskaņā ar Latvijas čempionāta Nolikuma punktu 5.2.1., “Izvērtējot jauniešu rezultātus Latvijas jaunatnes čempionātos un izvērtējot treneru pieteikumus, Latvijas badmintona federācijas Treneru komisija līdz 2021.gada 4.oktobra plkst. 24:00 var pieņemt lēmumu par jaunāku spēlētāju pielaišanu. Aizklātā tiešsaistes balsojumā par spēlētāja vai pāra pielaišanu ir jānobalso vismaz 5 komisijas locekļiem.” 

LBF Treneru komisijas e-balsojumā piedalījās 6 no 7 locekļiem: Niks Podosinoviks, Andis Bērziņš, Pauls Gureckis, Kristīne Šefere, Aigars Brečs, Edgars Kviesis, nepiedalījās Uldis Volmārs.

LBF Treneru komisijas locekļi, aizklāti balsojot par katru kandidātu atsevišķi, atbalstīja visus 7 pieteiktos jauniešus: Toms Sala (6 no 6), Elza Zitāne (6 no 6), Madara Mackēviča (6 no 6), Anete Priedniece (6 no 6), Nikola Muķiele (6 no 6), Leonardo Golovčenko (6 no 6) un Aleksis Kviesis (5 no 6).

Izspēlēs arī zemākas vietas 

Lai gan Latvijas čempionāta Nolikuma p.9.5. noteikts, ka “Kvalifikācijas turnīrā katram spēlētājam tiek garantēta tikai viena spēle”, tomēr tā paša Nolikuma p.9.2.1. nosaka, ka “Organizatori nodrošinās iespēju noskaidrot visas vietas sakot ar 1/4 fināliem. Taču spēļu plānošanas laikā, kā arī jau turnīra laikā, Galvenais tiesnesis var pieņemt lēmumu izspēlēt spēles arī par beidzamajām vietām.”

“Nebūs tā, ka badmintona laukumi stāvēs tukši. Centīsimies izplānot tā, lai noskaidrotu pēc iespējas vairāk vietas Latvijas čempionātā. Taču jārespektē arī prioritāte, jo mūsu uzdevums ir līdz svētdienas vakaram noskaidrot Latvijas čempionāta finālistus,” precizē LBF ģenerālsekretārs Kristians Rozenalds.

Latvijas čempionāta Nolikumā teikts, ka tabulas ar laikiem tiks publicētas trešdien, 6.oktobrī līdz plkst. 22:00. 

Svētdien, 10.oktobrī no plkst. 9:00 notiks fināli, 1/2 fināli un 1/4 fināli visās disciplīnās, savukārt sestdien, 9.oktobrī no plkst. 11:00 notiks 1/8 fināli, 1/16 fināli un 1/32 fināli visās disciplīnās. Arī spēlēs par zemākām vietām zaros notiks atbilstoši.

Latvijas čempionāta Nolikuma p. 4.3.1. teikts, ka “gadījumā, ja to pieļaus pieteikto dalībnieku skaits, tad daļa no 1/4 fināliem tiks izspēlēta jau sestdien, 9.oktobrī”. Tas nozīmē, ja būs 3 kārtas (8 dalībnieki), tad 1 būs sestdien (1/4 fināls) un 2 svētdien (1/2 fināli un fināli), ja būs 4 kārtas (16 dalībnieki), tad 2 būs sestdien (1/8 fināls un 1/4 fināls) un 2 svētdien (1/2 fināli un fināli), bet ja būs 5 kārtas (32 dalībnieki), tad vienā no dienām būs 2, bet otrā 3 kārtas.

Savukārt spēlēs par zemākajām vietām, vairāk kārtas tiks organizētas svētdien. Zaudējot pirmajā no četrām kārtām (16 dalībnieki), jārēķinās, ka visas trīs nākamas kārtas (no 9.līdz 16.vietai) spēles var tikt ieplānotas svētdienā.

Covid-19 epidemioloģiskā drošība

Latvijas čempionāts badmintonā Talsos notiks stingros Covid-19 epidemioloģiskās drošības apstākļos. Sacensību norises vietā varēs atrasties tikai personas ar kontroles aproci, kuru uz vietas izsniegs spēlētājiem, treneriem un tiesnešiem, kas būs uzrādījuši Covid-19 sertifikātu par vakcināciju, izslimošanu vai testēšanu, kā arī aizpildījuši e-formu “Apliecinājums par atbilstību Epidemioloģiskās drošības prasībām”.

Skatītāji zālē atrasties nevarēs. Spēlātāju vecākiem un tuviniekiem būs iespēja akreditēties kā tiesnešiem, līdzi ņemot atbilstošu apģērbu un vismaz pusi no sporta zālē pavadītā laika darbojoties kā tiesnešiem.

Katrai komandai (klubam) būs ierādīta bāzēšanās vieta. Saskaņā ar LR MK noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, vienas komandas sportisti vai treneri fiziski nekontaktējas ar citu komandu dalībniekiem, izņemot spēles norises laikā.

Tāpat dalībniekiem ir jāievēro 2 metru distance, kā arī jālieto sejas maskas, izņemot spēles norises laikā.

Latvijas čempionāta badmintonā nolikums nosaka, ka saņemot atkārtotu brīdinājumu no Galvenā tiesneša, dalībnieks tiks izraidīts no sacensību norises vietas, šī spēlētāja rezultāti tiks anulēti, bet iemaksāta dalības maksa netiks atgriezta.

 

04.10.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv