Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Arī šogad Latvijas čempionātā badmintonā uzvar Podosinoviks un Kerimovs & Romanova

Talsos notikušajā Latvijas čempionātā badmintonā savus pērn izcīnītos titulus saglabāja Niks Podosinoviks vīriešu vienspēlēs un jaukto dubultspēļu pāris Teodors Kerimovs & Jekaterina Romanova, kas, turklāt bija vienīgā, kas šajā čempionātā izcīnīja divas zelta medaļas, otro sieviešu dubultspēlēs kopā ar Annu Kupču. Latvijas čempionātam badmintonā sākotnēji bija jānotiek februāra sākumā, taču Covid-19 tas tika pārcelts uz 9.-10.oktobri.

>>> Skatīt Latvijas čempionāta badmintonā rezultātus
>>> Skatīt foto galeriju Foto.Inbox.lv
>>> Skatīt Latvijas čempionātu badmintonā statistiku kopš 1964.gada 

Vīriešu vienspēlēs Niks Podosinoviks Latvijas čempionātos ir nepārspēts jau septiņus gadus pēc kārtas. Savu pirmo Latvijas čempionā titulu Niks Podosinoviks izcīnīja 2015.gadā Salaspilī, tobrīd vēl 16 gadu vecumā. Šogad Talsos finālā pret Niku Podosinoviku spēlēja Andis Bērziņš. Trešo vietu, bronzas finālā uzvarot Paulu Gurecki, izcīnīja Artūrs Akmens. 

Tas, ka sieviešu vienspēlēs šogad būs jauna čempione, bija zināms jau turnīram vēl nesākoties, jo 2020.gada čempione Una Berga šogad nepieteicās. Finālā uzvarot šībrīža Latvijas reitinga līderi Diānu Stogniju, zelta medaļu Talsos izcīnīja Ieva Pope, kas iepriekš Latvijas čempionātā bija uzvarējusi arī 2011.gadā. Trešā vietā šogad Anna Kupča, kas bronzas finālā uzvarēja Artu Priednieci.

Vīriešu dubultspēlēs 2020.gada čempioni Pauls Gureckis & Kārlis Vidass finālā trijos setos piekāpās pieredzējušajam pārim Edijs Līviņš & Toms Preinbergs, kas iepriekš bija uzvarējuši Latvijas čempionātā 2015.gadā. Trešajā vietā šogad Ardis Daniels Bedrītis & Teodors Kerimovs, bronzas finālā uzvarot pāri Viesturs Bajārs & Imants Kelmers.

Jauktajās dubultspēlēs 2020.gadā izcīnīto čempionu titulu izdevās saglabāt pārim pārim Teodors Kerimovs & Jekaterina Romanova, šogad finālā trijos setos uzvarot Tomu Preinberu & Kristīni Šeferi. Trešajā vietā Ardis Daniels Bedrītis & Anna Kupča. 

Jāatzīmē, ka Ardis Daniels Bedrītis, kas pēdējās sezonās ar redzamiem panākumiem vairāk ir pievērsies pludmales volejbolam, šajā Latvijas čempionātā badmintonā piedalījās tikai dubultspēlēs, Talsos izcīnot divas bronzas medaļas, gan vīriešu dubultspēlēs, gan jauktajās dubultspēlēs.

Sieviešu dubultspēlēs arī šogad Latvijas čempiones titulu izcīnīja Jekaterina Romanova, taču Talsos viņa spēlēja kopā nevis ar Liānu Lencēviču, bet gan Annu Kupču. Otrajā vietā pāris Ieva Pope & Diāna Stognija, kas šonedēļ Nīderlandē kopā spēlēs arī Pasaules reitinga turnīrā Yonex Dutch Open. Trešajā vietā Monika Radovska & Kristīne Šefere, kas bronzas fināla uzvarēja Amandu Azarovu & Artu Priednieci.

Atšķirībā no citiem šī gada Latvijas čempioniem, Annai Kupčai šis bija pirmais Latvijas čempiones tituls. Turklāt, U17 vecumā vēl spēlējošā Anna Kupča Talsos izcīnīja vēl divas bronzas medaļas - sieviešu vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. 

Savukārt Kristīne Šefere, kas šogad Talsos izcīnīja sudrabu jauktajās dubultspēlēs un bronzu sieviešu dubultspēlēs, Latvijas čempionātos pieaugušajiem kopš 1997.gada ir izcīnījusi 52 zelta medaļas.

Latvijas čempionātā badmintonā šogad Talsos piedalījās 68 badmintonisti no Liepājas, Talsiem, Jelgavas, Ozolniekiem, Baložiem, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras un Rīgas. Šogad spēlētāju skaits bija mazāks nekā citus gadus, arī daudzi spēcīgi pretendenti nepiedalījās visās disciplīnās. 

Spēlētāju skaita samazinājums ir izskaidrojams gan ar Covid-19 epidemioloģiskās drošības ierobežojumiem, jo Latvijas čempionātā varēja piedalīties tikai dalībnieki ar Covid-19 sertifikātu. Tāpat vairāki spēlētāji nepiedalījās visās disciplīnās vai arī nepiedalījās vispār, jo ilgstoši nebija iespēja pienācīgi trenēties.

“Mums tomēr paveicās! Latvijas čempionāts badmintonā notika dienu pēc ārkārtas situācijas izziņošanas valstī un dienu pirms ārkārtas situācijas sākšanās. Mēs to izdarījām pēdējā brīdī, tieši tā, ka bijām prognozējuši. Tādējādi Latvijas čempionāts badmintonā ir noticis gan 2020.gada februārī, īsi pirms ārkārtas situācijas, gan arī 2021.gadā. Šogad Latvijas  veiksmīgi izdevās noorganizēt arī Latvijas čempionātus jauniešiem visās vecuma grupās, atšķirībā no 2020.gada, kad nenotika Latvijas čempionāts U19. Šogad vēl novembra sākumā bija ieplānots Latvijas čempionāts senioriem. Šī čempionāts statuss vēl tiks precizēts. 2020.gadā Latvijas čempionāts senioriem nenotika,” informē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Latvijas čempionāts badmintonā Talsos notika stingros Covid-19 epidemioloģiskās drošības apstākļos. Sacensību norises vietā varēja atrasties tikai personas ar kontroles aproci, kuru uz vietas izsniedza tikai spēlētājiem, treneriem un tiesnešiem, kas uzrādīja Covid-19 sertifikātu par vakcināciju, izslimošanu vai testēšanu, kā arī aizpildīja e-formu “Apliecinājums par atbilstību Epidemioloģiskās drošības prasībām”. Skatītāji zālē atrasties nevarēja. Katrai klubam bija ierādīta bāzēšanās vieta. Tāpat dalībniekiem ir jāievēro 2 metru distance, kā arī jālieto sejas maskas, izņemot spēles norises laikā.

Publikācijas par Latvijas čempionātu badmintonā
2021/10/11, SportaCentrs.com
Arī šogad LČ badmintonā uzvar Podosinoviks, pludmales volejbolistam Bedrītim bronza
2021/10/11, Skaties.lv
Latvijas čempionu titulus badmintonā nosargā Podosinoviks un Kerimovs/Romanov
2021/10/11, Apriņķis.lv
Foto: Siguldas badmintonisti no Talsiem pārved Latvijas čempionāta medaļu kolekciju
2021/10/11, Jauns.lv
Latvijas čempionu titulus badmintonā nosargā Podosinoviks un Kerimovs/Romanovs
 

TV un video sižeti:
2021/10/10 Спортивная программа «Третий тайм» с Владимиром Ивановым 
2021/10/11 Ieva Pope uzvar badmintona vienspēļu finālā
2021/10/11 Niks Podosinoviks izcīna septīto Latvijas čempiona titulu vienspēlēs
2021/10/11 Latvijas TV Sporta ziņas

 

11.10.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv