Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Latvijas jaunieši no Dānijas atgriežas ar divām medaļām

Laikā, kad Latvijā ārkārtas situācijas apstākļos sporta treniņi bija apturēti, 12 jaunieši no Rīgas, Siguldas un Valmieras devās uz Dāniju, lai piedalītos starptautiskajā badmintona turnīra Victor Denmark Junior 2021, kā arī klātienē skatītos pasaules labāko badmintonu - Victor Denmark Open 2021. Īpaši ir izceļams, ka Eiropas badmintona lielvalstī Dānijā notiekošajā jauniešu turnīrā rīdzinieks Toms Sala U15 zēnu vienspēļu turnīrā izcīnīja 2.vietu, bet siguldiete Anna Kupča U17/19 meiteņu vienspēlēs izcīnīja 3.vietu.

>>> Skatīt Victor Denmark Junior 2021 spēļu rezultātus

Latvijas jaunieši uz Dāniju devās jau otrdien, 19.oktobrī, ar "Stena Line" prāmi no Liepājas uz Vācijas pilsētu Travemindi, bet tālāk mikroautobusiem, kurus šim braucienam piešķīra Latvijas Olimpiskā komiteja. Latvijā jaunieši atgriezās pēc nedēļas, 26.oktobrī ar "Stena Line" prāmi no Zviedrijas pilsētas Nineshamnas uz Ventspili. Brauciena laikā jaunieši ne tikai paši piedalījās badmintona turnīrā, bet arī apskatīja Vācijas pilsētu Lībeku, Dānijas pilsētas Odensi un Kopenhāgenu, kā arī Zviedrijas pilsētu Norčepingu. Odensē Latvijas spēlētājiem un pavadošajām personām bija iespēja klātienē vērot  BWF HSBC tūres turnīra Victor Denmark Open 2021 1/8 fināla un 1/4 fināla spēlēs.

>>> Skatīt Victor Denmark Open 2021 rezultātus

Odensē Latvijas spēlētājiem ekskursijas pastaigu pa pilsētu noorganizēja Dānijas latviešu biedrības priekšsēdētājs un Eiropas latviešu apvienības sporta nodaļas vadītājs Raivis Orba. Savukārt Kopengāgena 5 stundu garo pastaigu organizēja Kopengāgenā jau četrus gadus dzīvojošā Linda Wolff Thustrup, kuru mēs Latvijā kādreiz pazinām kā Siguldas badmintona spēlētāju Lindu Vorobeju.

Turnīra dalības maksu (60 eiro) un izdevumus brokastīm un dzīvošanu skolā uz matračiem (50 eiro) sedza Latvijas Badmintona federācija no valsts līdzekļiem, kurus piešķīrusi Latvijas Olimpiskā komiteja, savukārt jaunieši paši līdzfinansēja izdevumus par transportu, ēšanu un dzīvošanu viesnīcā Kopenhāgenā.

Uz Dāniju devās valmierieši Arīna Babre un Rihards Žugs, siguldieši Anna Kupča, Arta Priedniece, Anete Priedniece un Madara Mackēviča, RSP/RBS audzēkņi Toms Sala un Madara Gaure, kā arī “Dārta”/“Daugmale” spēlētāji Annemarija Priede, Eiprila Briede, Megija Āboltiņa un Edžus Meirāns.

Jauniešus Dānijā pavadīja “Dārta”/“Daugmale” badmintona treneris Salvis Lozda un Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds, kas Odense piedalījās arī Baltijas un Ziemeļvalstu badmintona federāciju vadītāju ikgadējā sapulcē.  Kopā ar Latvijas jauniešiem bija arī Eiprilas Briedes tētis Ilmārs Briedis, bet Vācijā pievienojās arī Jelgavas badmintona entuziasts Uģis Gross.

“Šis brauciens bija ieplānots jau 2021.gada sākumā. Uzskatu to par ļoti motivējušo pasākumu, jo tas ir gan ceļojums, gan dalība turnīrā pašiem, turklāt iespēja klātienē skatīties pasaules labāko badmintonistu cīnu par miljons dolāru vērto balvu fondu. Taču šogad šis pasākums bija īpašs vēl arī ar to, ka Latvijā šobrīd sportot nav iespējams, kamēr Dānijā visi pandēmijas ierobežojumi ir atcelti,” komentē Kristians Rozenvalds.

 

26.10.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv