Badminton Europe
BWF
Aktualitātes

Ar Siguldas triumfu noslēdzies Xjeans Latvijas klubu komandu čempionāts 2022

Mājīgajā Siguldas sporta skolas zālē noslēdzies Xjeans Latvijas klubu komandu čempionāts, kurā triumfēja Siguldas BK/SSS komanda. Turnīram bija pieteikušās astoņas komandas no Baložiem, Rīgas, Siguldas, Valmieras un Liepājas. Turnīru atbalstīja apģērbu tirgotājs Xjeans, kurš bija sarūpējis dāvanu kartes pirmajām trīs komandām.

Pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā sīvākā cīņa bija starp Liepājas un Dārta2 komandām, kur uzvarētājs tika noskaidrots pēdējā spēlē, kurā Žanete Griniece/Marta Heize trīs setos uzvarēja Loretu Boku/Akvelīnu Grundmani. Pārējās trīs ceturtdaļfināla spēles noslēdzās ar 5-0 vai 4-1 rezultātu un Liepājai
pusfinālā pievienojās Sigulda, ananta.lv/Baloži un RSP/RBS1 komanda.

Pusfinālā ananta.lv/Baloži neatstāja nekādas cerības Liepājai un Sigulda pieveica RSP/RBS1 komandu ar 4-1, rīdziniekiem vienīgo punktu vīru dubultspēlē atnesa Pauls Gureckis/Kārlis Stafeckis.

Spēle par trešo vietu noslēdzās ar RSP/RBS1 komandas uzvaru pār liepājniekiem. Rīdzinieki bija ļoti motivēti un nevienā setā liepājniekiem neļāvu gūt vairāk kā 10 punktus!

Lielajā finālā tikās ananta.lv/BK Baloži pret Siguldas BK/SSS. Pirmajā spēlē, kurā klātesošie līdzjutēji radīja lielisku atmosfēru, Artūru cīņā Artūrs Ķelpe fantastiskā trīs setu cīņā izrādījās pārāks par Artūru Akmeni. Sākums labāks baložniekiem, otrajā spēlē Anna Kupča izlīdzina rezultātu, arī trīs setos esot pārāka pār Baložu viesspēlētāju no Ukrainas Anastasiju Prokopoviču. Neizšķirts pēc divām spēlēm un fināls turpinājās ar vīriešu dubultspēli, kura bija kritiski svarīga ananta.lv/BK Baloži komandai, lai saglabātu izredzes izcīnīt kausu. Taču siguldieši nebija noskaņojušies visu atstāt uz pēdējo spēli un, izcīnot uzvaru trīs setos, izvirzījās vadībā 2-1. Ceturtajā spēlē Anna Kupča/Jekaterina Romanova atnesa izšķirošo trešo punktu siguldiešiem, uzvarot Olgu Mihailovu/Helēnu Kovu. Sigulda uzvar ar 3-1 un apliecina sava pirmā numura statusu.

Latvijas badmintona federācija saka paldies par atbalstu šīm sacensībām Xjeans, abrands.lv, Lavazza, veikalu tīklam Citro, Siguldas sporta centram.

Latvijas badmintona federācija saka paldies paaugstinājuma tiesnešiem Gunāram Lūsverim, Centim Zitānam, Gundaram Strazdiņam un Uģim Grosam, kuri meistarīgi novadīja šīs sacensības.