Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Sigulda uzvar Victor Latvijas klubu komandu čempionātu 2024 sadarbībā ar XJEANS

(attēlā: Elites grupas uzvarētājas komandas)

2024. gadā Latvijas klubu komandu čempionāta ceļojošā trofeja atradīsies Siguldā. Aizvadītajā sestdienā Siguldas sporta centrā norisinājās Victor Latvijas klubu komandu čempionāts 2024 sadarbībā ar XJEANS, turnīrā tikās 21 komanda no visām Latvijas malām. 11 spēcīgākās klubu komandas mērojās spēkiem Elites grupā, pārējās 10 komandas sacentās Augstās meistarības grupā.

Elites grupa

Elites grupā nepārspējami bija Siguldas Badmintona kluba un Siguldas Sporta skolas (SBK/SSS) audzēkņi trenera Aināra Gurecka vadībā. Pirmajā pusfinālā Siguldas Badmintona kluba komanda tikās ar pagājušā gada laureātiem – BK Baloži/Top Media. Siguldas komandas uzvara bija pārliecinoša – 3:0. Vienspēlēs divos setos Serhii Marushchak SBK/SSS 1 uzvarēja Artūru Ķelpi no BK Baloži/Top Media. Sieviešu vienspēlē sīvā trīs setu cīņā ar Anastasiia Prokopovych (BK Baloži/Top Media) pārāka izrādījās Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā esošā siguldiete Jekaterina Romanova. Izšķirošā spēle šajā cīņā bija vīriešu dubultspēle – siguldieši Didzis Gureckis pārī ar Gunti Lavrinoviču divos setos pārspēja Baložu spēlētājus Mārtiņu Kažemaku un Valteru Liepkalnu.

Otrs pusfināls izrādījās derbijs, proti, tas notika starp Rīgas Badmintona kluba/Rīgas Skolēnu pils (RBS/RSP) pirmo un otro komandu. Bez lieliem pārsteigumiem, lai gan ne bez cīņas, ar rezultātu 3:0, izspēlējot jaukto dubultspēli, vīriešu un sieviešu vienspēli, uzvarēja Rīgas Badmintona kluba/Rīgas Skolēnu pils pirmā komanda.

Elites grupas fināls iesākās ar vīriešu vienspēli starp Reini Kraukli RBS/RSP 1 un Serhii Marushchak SBK/SSS 1. Ļoti skatāmais divu setu duelis neatstāja vienaldzīgos. Lai treneri analizē, kas izšķīra šo spēli - fiziskais spēks, tehniskā meistarība vai psiholoģija. Ar rezultātu 22:20 un 21:10 Siguldas klubs izcīnīja pirmo fināla punktu.  Reinis Krauklis parādīja teicamu, noturīgu spēli pirmajā setā un izvirzījās vadībā ar 19:16, tajā brīdī tīkla otrā pusē Serhii Marushchak nolēma pārsiet kurpju šņores, kas, protams, nav nekas pārsteidzošs. Un tomēr – pēc šīs īsās pauzītes badmintona svaru kausi nosvērās citādi un Siguldas kluba spēlētājs uzvarēja pirmo setu pagarinājumā ar 22:20. Otrajā setā Siguldas kluba spēlētājs demonstrēja atzīstamu pārākumu un guva pirmo punktu savai komandai.

Fināla otrā spēle bija sieviešu vienspēle, kuru izspēlēja Rīgas Skolēnu pils un Rīgas Badmintona skolas audzēkne Anželika Nadtočija (trenere – Kristīne Gurecka), un jau minētā Jekaterina Romanova. Saprotams Siguldas spēlētāja, kas sevi ir apliecinājusi starptautiskos turnīros, bija pārāk grūti sagremojams kumoss arī ļoti daudzsološajai Anželikai Nadtočijai – Sigulda divos setos (21:10; 21:5) ieguva savu otro punktu.

Fināla trešā spēle beidzot sagādāja prieku Rīgas līdzjutējiem. Vīriešu dubultspēlē jau minētais Reinis Krauklis pārī ar Tomu Salu RBS/RSP 1 trīs setos pārspēja ļoti pieredzējušos Artūru Akmeni un Gunti Lavrinoviču no Siguldas – 19:21; 21:18 un 21:17. Rezultāts – Rīga 1, Sigulda 2. Fināls turpinās.

Tā kā uzvarai komandu čempionātā ir nepieciešams gūt uzvaras trīs no piecām badmintona kategorijām, nākamā tika izspēlēta sieviešu dubultspēle, kurā Siguldas dāmas Anna Kupča un Annija Rulle Titava divos setos (21:13 un 21:15) pārspēja Madaru Gauri un jau pieminēto Anželiku Nadtočiju (RBS/RSP 1). Sigulda līdz ar to uzvarēja finālā ar 3:1 un kluba vārds iegravēts uz Ceļojošā kausa.

(attēlā: Siguldas komanda ar ceļojošo kausu)

Tika izspēlētas arī bronzas medaļas. Par bronzu cīnījās BK Baloži/Top Media pret RBS/RSP 2. komandu. Jauktajā dubultspēlē Artūrs Ķelpe ar Kavidi Sirimannage – BK Baloži/Top Media trijos setos pārspēja rīdziniekus Edžu Meirānu un Elzu Zitāni (22:20 15:21 15:21). Sieviešu vienspēlē Anastasiia Prokopovych (BK Baloži/Top Media) ar rezultātu 21:10 un 21:8 pārspēja Agati Solovjovu no RBS/RSP 2. Vīriešu vienspēlē pārāks izrādījās Rīgas kluba spēlētājs Dāvis Strazdiņš, kurš trīs setos pārspēja jau minēto Baložu spēlētāju Artūru Ķelpi (21:10 19:21 21:14).  Sieviešu dubultspēle ļāva Baložu BK/Top Media tikt pie medaļām. Anastasiia Prokopovych pārī ar Kavidi Sirimannage pārspēja Agati Solovjovu un Elzu Zitāni (21:10 un 21:12).

Augstās meistarības grupa

Augstajā meistarības grupā 2024. gadā ar rezultātu 3:1 uzvarēja armijnieku izveidotā badmintona komanda Badmintona bruņotie spēki (BBS), finālā pārspējot Uģa Brieža Badmintona skolu (UBBS). Sieviešu vienspēlē Katrīne Švalbe (UBBS) meistarīgi apspēlēja BBS iesaukto Katrīni Vasiļjevu (21:8; 21:5). Vīriešu vienspēlē rezultātu izlīdzināja Roberts Sīga (BBS), divos setos (21:19 un 21:19) pārspējot pašu Uģi Briedi. Sieviešu dubultspēlē Agnese Logoša ar Katrīnu Vasiļjevu (BBS) bija pārākas par Elīnu Fjodorovu un Katrīnu Švalbi no UBBS. Izšķirošajā vīriešu dubultspēlē jau minētais Roberts Sīga pārī ar Normundu Saulīti (BBS) uzveica Paulu Ādamsonu un Jevgēniju Šelleru (UBBS).

Bronzas medaļu Augstajā meistarības grupā ieguva Talsu novada sporta skola/9 Pakalni, pārspējot Valkas badmintona klubu “Lotos”.

(attēlā: Augstās meistarības grupas uzvarētājas komandas)

Uzvarētāju komandu sastāvi:

Elites grupa

SBK/SSS1

Kupča, Anna

Lenceviča, Liāna

Mackēviča, Madara

Romanova, Jekaterina

Rulle-Titava, Annija  

Akmens, Artūrs

Gureckis, Didzis

Lavrinovičs, Guntis

Marushchak, Serhii   

 

RBS/RSP 1

Gaure, Madara

Gurecka, Kristīne

Nadtochyi, Anzhelika

Bajārs, Regnārs

Gureckis, Pauls

Krauklis, Reinis

Sala, Toms     

          

BK Baloži/Top Media

Āboltiņa, Megija

Prokopovych, Anastasiia

Sirimannage, Kavidi  

Kažemaks, Mārtiņš

Ķelpe, Artūrs

Liepkalns, Valters     

 

Augstās meistarības grupa

BBS

Logoša, Agnese

Vasiljeva, Katrīne

Logošs, Romāns

Saulītis, Normunds

Sīga, Roberts 

 

UBBS

Fjodorova, Elīna

Raupa, Maruta

Švalbe, Katrīna          

Ādamsons, Pauls

Briedis, Uģis

Šellers, Jevgēnijs       

 

TNSS/9 Pakalni

Zandberga, Dārta

Zeiferte, Andželika    

Kandis, Patriks

Kviesis, Aleksis Emiljans

Miezītis, Ričards Klāvs         

 

Neliels foto atskats no sacensībām (foto Danute Sēne) šeit.

Visus sacensību rezultātus skatiet šeit.


 

03.03.2024

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv