Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Latvijas badmintona Gada balva piešķirta N.Podosinovikam un M.Radovskai

Latvijas badmintona federācija ir izvērtējusi 2017.gadu un jau trešo gadu pēc kārtas piešķīrusi Latvijas badmintona Gada balvas. 2017.gadā balvas tika piešķirtas 18 nominācijās. Par 2017.gada spēlētāju jau trešo gadu pēc kārtas  atzīts Niks Podosinoviks, savukārt Monika Radovska šo balvu saņēma pirmo reizi.

>>> Skatīt Latvijas badmintona Gada balva 2017 prezentāciju video formātā
>>> Skatīt Latvijas badmintona Gada balvu sarakstu

Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšana notika sestdien, 20.janvārī Siguldas klubā “Kaķis”. Latvijas badmintona Gada balva arī šogad bija Jelgavas keramiķes Unas Ļahas ar rokām darināts badmintona bumbiņas siluets no baltā māla, ko ikdienā varēs izmantot kā dizaina elementu - sveču paliktni.

Niks Podosinoviks kopš 2017.gada 1.septembra ir pievienojies Dānijā izveidotajam Eiropas badmintona konfederācijas Ekselences centram, kas uzskatāma kā Eiropas talantu izlase. 2017.gadā Niks Podosinoviks jau trešo reizi pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu vienspēlēs, kā arī kopā ar Reini Šeferu izcīnīja zelta medaļas vīriešu dubultspēlēs. 2017.gadā Niks Podosinoviks ir piedalījies 6 pasaules reitinga badmintona turnīros Igaunijā, Latvijā, Lietuva, Bulgārijā, Velsā un Īrijā. 

Monika Radovska Dānijā dzīvo, mācās augstskolā un trenējās jau vairākus gadus. Šobrīd viņa vienu semestri pavada Francijā, kur spēlē arī Francijas komandu čempionātā. 2017.gadā Monika Radovska izcīnīja savu trešo zelta medaļu Latvijas čempionātā sieviešu vienspēles. 2017.gadā Monika Radovska kopā ar Jekaterinu Romanovu izcīnīja arī zelta medaļas sieviešu dubultspēlēs. Aizvadītājā gadā Monika Radovska piedalījās 7 pasaules reitinga turnīros Polijā, Nīderlandē, Latvijā, Lietuvā, Slovākijā, Beļģijā un Velsā. Šobrīd Pasaules sieviešu vienspēļu reitingā ir 354.vietā.

Par Gada pāri tika atzīts sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska, kuras pasaules sieviešu dubultspēļu reitingā šobrīd ar 9 turnīros kopā izcīnītajiem 7470 punktiem ir 144.vietā.  

Par Gada treneri tika atzīts Andis Bērziņš, kurš iekdienā strādā Valmierā, bet 2017.gadā kā Latvijas izlases treneris piedalījās arī Eiropas U17 čempionātā Čehijā un Pasaules junioru čempionātā Indonēzijā, kur Latvijas junioru komanda izcīnīja 32.vietu, kas tika atzīsts par Latvijas badmintona Gada sasniegumu.

Par Gada augstskolu tika atzīta Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kurā regulāri notiek LLU universiādes, kā arī radīti apstākļi, lai studenti varētu bezmaksas regulāri trenēties badmintonā. “Badmintons augstskolās ir viena no Latvijas badmintona federācijas prioritātēm 2018.gadā, jo gribētos izveidot spēcīgu augstskolu komandu badmintona līgu, lai augstskolām būtu motivācija piesaistīt labākos badmintona spēlētājus savu studentu pulkā,” atzina Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Par Gada skolu tika atzīta Liepājas 6.vidusskola, kurā jau otro gadu darbojas fakultatīvs badmintona pulciņš. 2017.gadā badmintona fakultatīvie pulciņi sāka darboties ļoti daudzās Latvijas skolās, kuras saņēma Pasaules badmintona federācijas programmas “Shuttle time” badmintona inventāru. Savukārt 2018.gadā skolu badmintons tiks pacelts jaunā līmenī - notiks pirmais Latvijas skolu komandu čempionāts, kurā skolas komandas trijās vecuma grupās cīnīsies par “Tallink” balvām - kruīza ceļojumu uz Stokholmu visiem uzvarējušās komandas dalībniekiem.

Šogad balvu Gada juniors saņēma gan absolūtais Latvijas junioru čempionāta un Latvijas Jaunatnes Olimpiādes čempions Ardis Daniels Bedrītis, gan arī Latvijas reitinga kopvērtējuma līdere Una Berga. “Iepriekš mēs Gada bavu piešķīrām tikai vienam no junioriem, taču šogad, redzot, ka abi pretendenti ir pelnījuši, nolēmām, ka Gada balvu piešķirsim gan labākajam junioram, gan arī labākajai juniorei,” skaidro Kristians Rozenvalds.

Par Gada tiesnesi tika atzīts Gunārs Lūsveris, kurš 2017.gadā kā paaugstinājuma tiesnesis tiesāja spēlēs gan Eiropas čempionātā Dānijā, gan Pasaules senioru čempionātā Indijā un Pasaules junioru čempionātā Indonēzijā. Saņemot Gada balvu, Gunārs Lūsveris norādīja, 2018.gadā kārtos nākamā līmeņa eksāmenu, cerot kvalificēties uz Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Par Gada pašvaldība tika atzīta Sigulda, kurā 2017.gadā tika atklāts jaunais sporta centrs, kurā ir iekārtoti 8 badmintona laukumi. Arī šogad, tāpat kā pirms gada, Siguldai tika visvairāk Latvijas badmintona Gada balvas. Siguldiete Liāna Lencēviča tika atzīta par Gada vēstnesi, jo vienas gada laikā piedalījās Eiropas U19 čempionātā Francijā, Eiropas čempionātā Dānijā, Pasaules junioru čempionātā Indonēzijā un Eiropas U17 čempionātā Prāgā. Savukārt balvu Gada paraugs saņēma siguldiete Jekaterina Romanova.

Par Gada notikumu tika atzīts pasaulē pirmais badmintona triku konkurss, kas notika Baltijas U15 izlašu nometnes ietvaros. Balva tika pasniegta Siguldas badmintona trenerim Aināram Gureckim, kurš vienlaicīgi ir arī Latvijas U15 izlases treneris. “Badmintona triki ir tā lieta, kuru cilvēki patīk meklēt internetā video, tāpēc dīvaini, ka līdz šim nav rīkoti badmintona triku konkursi. Tie varētu veicināt interesi par badmintonu tāpat kā basketbolā konkursi bumbas triekšanai grozā no augšas. Tika izdomāts badmintona trika sitienu konkursa noteikumi - katram pārim tiek dota iespēja veikts 21 sitienu, kuru laikā ir jāveic pēc iespējas vairāk sekmīgi triki,” par jauninājumu stāsta Kristians Rozenvalds.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma Marta Ādamsone, kura kopš 1966.gada līdzdarbojas badmintona dzīves organizēšanā Valmierā. Šajā laikā Valmierā ir izauguši izauguši nākamie čempionu, savukārt Valmieras klubs šogad uzvarēja Latvijas klubu komandu čempionātā, kā arī pārstāvēja Latviju Eiropas klubu komandu čempionātā Itālijā, tāpēc likumsakarīgi saņēma Gada balvu kā gada klubs. Savukārt Marta Ādamsone arī šobrīd 78 gadu vecumā joprojām turpina apmeklēt badmintona treniņus, kā arī piedalās badmintona turnīros.

Tradīcija pasniegt Latvijas badmintona Gada balvas tika aizsākta 2016.gadā, Valkā, izvērtējot 2015.gadā notikušo. Pirmā Gada balvas pasniegšanas ceremonija notika vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu, bet sākot ar 2017.gadu šie pasākumu tika rīkoti atsevišķi. Latvijas badmintona kalendārā Gada balvas pasniegšanai ir rezervēts laiks - janvāra trešās nedēļas sestdienas vakarā.

Lai noskaidrotu Latvijas badmintona Gada balvas ieguvējus, tiеk rīkota Latvijas badmintona spēlētāju un klubu aptauja internetā. Aptaujas balsojuma 1.kārtā balsotāji līdz 14.janvārim varēja pieteikt savus atbilžu variantu, 2.kartā līdz 19.janvārim bija iespēja balsot tikai par trim populārākajām atbildēm no 1.kārtas. Otrajā kārtā katrs varēja nobalstot tikai vienu reizi, turklāt pirms balsojuma ir nepieciešama pierakstīšanās Google.

 

20.01.2018

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv