Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Informācija sacensību rīkotājiem
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
CITRO tūre senioriem
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
EYOF 2022
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Tauri Kilks izcīna divas zelta medaļas “Yonex Latvia Junior 2022”

Igaunijas badmintona jaunais talants Tauri Kilks izcīnīja divas zelta medaļas Pasaules junioru reitinga badmintona turnīrā Yonex Latvia Junior 2022, kurš no 11. līdz 13.novembrim notika Siguldas sporta centrā. Tauri Kilks uzvarēja vīriešu vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs pāri ar Elizabete Bērika. Citās disciplīnās uzvarēja arī spēlētāji no Anglijas, Zviedrijas un Ukrainas.

>>> Skatīt Yonex Latvia Junior 2022 finālspēļu video
>>> Skatīt uzvarētāju un spēļu sarakstu
>>> Yonex Latvia Junior 2022 pasākuma foto

2004.gadā dzimušais Tauri Kilks šobrīd Pasaules junioru reitingā ir augstajā trešajā vietā, taču tas gan vairs nav uz ilgu, jo sākot ar nākamo gadu viņš vairs nebūs junioru vecumā. Finālā Tauri Kilks divos setos uzvarēja Indijas badmintonistu Madhuru Dhingru.

Vīriešu dubultspēlēs, turnīrā nezaudējot nevienu setu, pārliecinoši uzvarēja Anglijas pāris Robins Harpers & Harijs Veijefīlds. Arī sieviešu dubultspēlēs zviedru pāris Elīna Ohlinga & Elīna Rīberga nezaudēja nevienu setu.

Spraigāka cīņa norisinājās sieviešu vienspēles, kur uzvarētājai Marijai Korjaginai finālā nācās cīnīties trijos setos pret zviedrieti Elīnu Rībergu. Jāatzīmē, ka arī abi pusfināli noslēdzās trijos setos.

Jauktajās dubultspēlēs finālā tikās divi Igaunijas pāri, kas grūtos pusfinālos uzveica Ukrainas pārus. Igaunijas pāris Tauri Kilks & Elisabeta Bērika bija pārāki par citu Igaunijas pāri Andrejs Šmidts & Emija Parsima, kas turnīrā bija izlikti ar pirmo numuru.

Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia Junior 2022” piedalījās 139 spēlētāji no 12 valstīm, tai skaitā Anglijas, Igaunijas, Indijas, Itālijas, Izraēlas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Ukrainas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas. Vienlaicīgi ar Pasaules reitinga U19 turnīru notika arī turnīri U13, U15 un U21 vecuma grupās.

Pasaules reitinga junioru (U19) turnīrs Latvijā notika pirmo reizi. Tas bija ieplānots jau 2021.gadā, taču nenotika Covid-19 ierobežojumu dēļ. Līdz šim Latvijā, kopš 2014.gada, ir noticis Pasaules reitinga turnīrs pieaugušajiem, sākotnēji tas notika Rīgā kā “Yonex Rīga International”, bet kopš 2016.gada Jelgavā kā “Yonex Latvia International”. Kopš 2019.gada Latvijā notiek Eiropas U17 reitinga turnīrs “Yonex Latvia U17”, sākotnēji Siguldā no 2019. līdz 2021.gadam, bet 2022.gadā tas notika Liepājā.

Latvija ir viena no nedaudzām Eiropas un Pasaules valstīm, kurā Pasaules un Eiropas reitinga turnīri ir notikuši arī neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem. 

Pasaules reitinga junioru turnīrā šogad varēja piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 2004. gadā un jaunāki. 

Tāpat kā Latvijā notiekošo pasaules reitinga turnīru pieaugušajiem “Yonex Latvia International” un Eiropas badmintona U17 reitinga turnīru jauniešiem “Yonex Latvia U17”, arī Pasaules reitinga junioru turnīru “Yonex Latvia Junior” kā ģenerālsponsors atbalsta badmintona inventāra ražotājs “Yonex”. 

Siguldā notiekošo badmintona turnīru finansiāli atbalstīja arī Siguldas novada pašvaldība.

Turnīra spēlētāji saņēma dāvanas no kafijas “Lavazza” un Latvijas pārtikas ražotāja “Aloja – Starkelsen”. Turnīru Siguldā organizē Siguldas badmintona klubs, sadarbībā ar Siguldas Sporta centru un biedrību “Badminton 100”. Turnīra direktors ir Kristians Rozenvalds.

 

13.11.2022

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv