Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Informācija sacensību rīkotājiem
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
Senioru tūre
Seniori
AirBadminton
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Badmintons 15 minūtēs
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Skolu komandu čempionātā dominē Sigulda

Adventure’s Zone Latvijas Skolu komandu čempionātā badmintonā, kas 21.maijā norisinājās Siguldas Sporta centrā, visvairāk panākumus izcīnīja skolas no Siguldas novada. Skolu komandu čempionāts notika pirmo reizi pēc 5 gadu pārtraukuma, pulcējot 125 skolēnus un 21 komandu no 7 pašvaldībām un 14 skolām, noskaidrojot uzvarētājus sākumskolu, pamatskolu un vidusskolu vecuma grupās.

Skolu komandu čempionātā foto skatiet šeit.
Spēļu sarakstu un rezultātus skatiet šeit.
Spēļu ierakstus skatiet šeit.

Pašvaldību ieskaitē visvairāk punktus izcīnīja Siguldas novads. Siguldas pilsētas vidusskolas komanda uzvarēja sākumskolu un pamatskolu grupās, Siguldas valsts ģimnāzija palika 2.vietā pamatskolu grupā, Inčukalna pamatskola izcīnīja bronzu sākumskolu grupā.

Pašvaldību iekaitē 2.vietu izcīnīja Valmieras novads. Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda pārliecinoši izcīnīja 1.vietu vidusskolu grupā. Valmieras Pārgaujas sākumskola palika 2.vietā sākumskolu grupā. Vidusskolu grupā piedalījās arī Valmieras tehnikuma komanda, kas izcīnīja 7.vietu.

3.vietu pašvaldību ieskaitē izcīnīja Rīgas valsts pilsētas pašvaldība. Rīgas Valsts 3.ģimnāzija izcīnīja 2.vietu vidusskolu grupā, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija šajā grupā izcīnīja 5.vietu. Rīgas Teikas vidusskolas komanda palika 6.vietā sākumskolu grupā.

Siguldas novads tādējādi iegūst tiesības rīkot Latvijas skolu komandu čempionātu arī nākamajā mācību gadā. Ja Siguldas novads atteiksies no savām privilēģijām, tad tiesības tiks piedāvātas Valmierai, pēc tam secīgi arī Rīgai, Liepājai, Cēsīm, Jūrmalai un Bauskas novadam. Turpmāk Latvijas skolu komandu čempionātu
plānots rīkot decembra pirmajā otrdienā, kas nākamā mācību
gādā būs 2024.gada 3.decembrī.

Adventures’ Zone Latvijas skolu komandu čempionāti organizēja Siguldas badmintona klubs un badmintona klubs “Badminton 100”, sadarbībā ar Latvijas skolu sporta federācija un Latvijas Badmintona federācija. Sacensību galvenais tiesnesis bija Kristians Rozenvalds.

Adventures’ Zone Latvijas skolu komandu čempionātā badmintonā notika “Badminton 100” stafetes formātā. Komandu savstarpējais mačs sastāvēja no 5 atsevišķām spēlēm, līdz viena no komandām stafetes formā kopsummā izcīna 100 punktus. Sākumā bija zēnu vienspēle, līdz uzvarošā komanda sasniedz 20 punktus, tad meiteņu vienspēle līdz 40.punktam, tad zēnu dubultspēle līdz 60.punktam, tad meiteņu dubultspēle līdz 80.punktam, bet noslēgumā jauktā dubultspēle līdz 100.punktam.

“Šī ir iespēja ļoti labi sevi parādīt tām skolām, kurām ir grūti nokomplektēt lielās komandas, kādas nepieciešamas tādos sporta veidos kā futbols, volejbols, rokasbumba vai basketbols. Tā ir iespēja gan lielajām, gan arī mazajām lauku skolām,” stāsta Latvijas Skolu sporta federācijas prezidents Andris Lukss.

Materiāls sagatavots, izmantojot biedrības “Badminton 100” iesūtītos materiālus. 

 

22.05.2024

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv