Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Latvijas Badmintona federācija 20.novembrī atzīmē 55 gadu jubileju

1964.gada 20.novembrī Latvijas Sporta biedrību un organizāciju savienības padomes prezidijs pieņēma lēmumu "Par federāciju nosaukumu piešķiršanu rajonu un pilsētu sekcijām" un tika nodibināta Latvijas Badmintona federācija, kuras pirmais prezidija priekšsēdētājs bija Ivars Kreics. Latvijas Badmintona federācijas statūti pēc Latvijas neatkarības atgūšanas tika pieņemti 1991.gada 15.novembrī. Tāpēc no 15. līdz 20.novembrim, kad cituviet Latvijā tiek svinēta patriotiskā nedēļa, ieplānoti arī Latvijas badmintona vēstures atceres pasākumi, bet 20.novembri Latvijas Badmintona federācija atzīmē savu dzimšanas dienu.

Pēc Latvijas Badmintona federācijas nodibināšanas, tika sarīkoti pirmie Latvijas individuālie un komandu čempionāti pieaugušajiem un jauniešiem, sporta biedrību “Daugava”, “Vārpa” meistarsacīkstes, kā arī Rīgas pilsētas atklātie čempionāti, kuros Latvijas badmintonistu skolotāji bija dažādu paaudžu bijušās PSRS čempioni – N.Sokolovs, N.Ņikitins, K.Vavilovs, V.Švačko, A.Skripko, V.Šmakovs, A.Antropovs, T.Novikova-Zujeva, I.Natarova-Ševčenko, L.Uka-Markova u.c., kas ļoti daudz deva badmintona attīstībai Latvijā.

Rīgas badmintona turnīri bija ļoti populāri un astoņdesmito gadu sākumā tajos piedalījās gandrīz visi PSRS ranga pirmā desmita spēlētāji, turpmākajos gados tajos spēlējuši viesi no Dānijas, Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Izraēlas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas. Pirmie no Latvijas badmintonistiem, kas startēja PSRS čempionātos, bija S.Ieviņa, J.Ieviņš, P.Kažemaks, M.Deksis, I.Kreics.

1992.gadā 10.maijā Latvijas Badmintona federācija tika uzņemta Starptautiskajā badmintona federācijā (šobrīd Badmitnon World Federation - BWF) un tā paša gada 13.jūnijā Amsterdamā tika uzņemta arī Eiropas badmintona apvienībā (šobrīd Badminton Europe Confederation - BEC).

Turpmākos gadus Latvijas Badmintona federāciju ir vadījuši V.Markuss, P.Kažemaks, A.Dūdiņa, O.Tīliks, A.Šefers, A.Cipe, A.Strazdiņš, A.Maķevics, G.Lūsveris, M.Gruškevics un Aija Mētra. Šobrīd Latvijas Badmintona federācijas valdes priekšsēdētājs ir Mārtiņš Kažemaks, bet Valdē ievēlēti arī Gunārs Lūsveris, Diāna Šavalgina, Viesturs Bajārs un Jānis Sala. Latvijas Badmitnona federācijas ģenerālsekretārs ir Kristians Rozenvalds.

Atzīmējot 55 gadu jubileju, Latvijas Badmintona federācija ir ieplānojusi reklāmas kampaņu sociālajos medijos, kā arī izdod nelielu bukletu par Latvijas badmintonu. Savukārt 20.novembrī Hotel de Rome notiks svinīgās Latvijas Badmintona federācijas Valdes pusdienās, kuras uzaicināti piedalīties arī federācijas iepriekšējo gadu vadītāji un badmintona kustības aizsācēji.

 

18.11.2019

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv