Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Latvijas ģimeņu kauss 2020 Jaunolainē pulcē 60 dalībniekus

23.februārī jau trešo gadu pēc kārtas notika Latvijas ģimeņu kauss badmintonā, Jaunolaines sporta namā pulcējot 60 dalībniekus no Liepājas, Auces, Jelgavas, Olaines, Baložiem, Jūrmalas, Jēkabpils, Salaspils, Ogres, Valkas, Valmieras, Cēsīm, Siguldas un Rīgas. Latvijas ģimeņu kausā varēja piedalīties tikai ģimeņu pāri, tai skaitā vīri un sievas, kopā dzīvojošo pāri, mātes un meitas, tēvi un dēli, brāļi un māsas.

>>> Skatīt spēlētāju un spēļu sarakstu Tournamentsoftware

Sieviešu dubultspēlēs piedalījās 5 pāri, kas savā starpā izspēlēja grupas turnīru. Izšķirošajā spēlē par 1.vietu savā starpā tikās pieredzējušās Latvijas juniores un kopā spēlējošās Latvijas čempiones - Arta Priedniece un Arīna Babre, kuras spēlēja ar savām mammām Inesi Priednieci un Lieni Babri. Trijos setos (13-21, 21-12, 21-17) uzvarēja Arta Priedniece &  Inese Priedniece.

Vīriešu dubultspēlēs piedalījās 9 pāri, kuri pēc Latvijas badmintona reitinga tika sadalīti trijās apakšgrupās pa trim, bet apakšgrupu uzvarētāji vēlāk izspēlēja vēl vienu grupas turnīru, lai savā starpā sadalītu vietas uz pjedestāla. Visās spēlēs uzvarēja Liepājas brāļi Breči - Gustavs un Lūkass, savukārt spēlē par 2.vietu tikās divi tēvu un dēlu pāri - Aivis  Romka & Edgars Romka divos setos (21-18, 21-19) uzvarēja Viesturs Bajārs & Oskars Bajārs.

Jauktajās dubultspēlēs piedalījās 16 pāri, kuri tika izkārtoti vienmīnusa tabulās saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu. Noslēgumā uz pjedestālā bija tikai jelgavnieki. Finālspēlē Pauls Panke & Gunta Arena divos setos (21-10, 21-12) uzvarēja Pauls Eliass Rozenvalds & Diāna Gailuma, savukārt bronzas finālā Guntis Leska & Estere Pikša divos setos (21-7, 21-18) uzvarēja Liepājas pāri Dinārs Bronka & Santa Bronka. Jaukto dubultspēļu finālā tika ieviests papildus “apgrūtinājums”, kāds ir ļoti ierasts šādos ģimeņu turnīrs cituviet pasaulē - tika izskaitīti tikai tie punkti, kuri tika nosvinēti.

2019.gadā ģimenes kausā piedalījās 26 spēlētāji, bet vairāk bija 2018.gadā  - 44. Šogad ģimeņu turnīrā piedalījās 60 dalībnieki un tas ir rekorddaudz. “Turklāt, šogad dažādu iemeslu dēļ nevarēja piedalīties daudzas badmintona ģimenes, arī tās, kuras piedalījās ģimenes turnīros iepriekš. Tātad vēl ir kur augt!” rezumē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Ģimeņu turnīrs tradicionāli notiek neilgi pirms vai pēc Valentīna dienas. Sākotnēji ģimeņu turnīrs bija ieplānots 9.februārī Jelgavā, vienlaicīgi ar Ledus skulptūru festivālu, tāpat kā iepriekš. Taču līdz ar Latvijas jaunatnes basketbola līgas turnīra pārcelšanu uz LLU Sporta centru, vairs nebija pieejama šī iepriekš ieplānotā sporta zāle. Vēl bija iespēja šo turnīru rīkot 15.februāri, taču šajā dienā jau bija ieplānoti badmintona turnīri Cēsis un Olainē. Kā risinājums tika atrasts 23.februāris, kad bija pieejama zālē un šajā dienā nav ieplānoti citi badmintona notikumi, taču vienlaicīgi saglabājot tradīciju šo turnīru rīkot februārī.

“Negribējās šo tradīciju pazaudēt! Ir daudz ģimenes, kuras šo turnīru gaida, kad kopā var uzspēlēt tēvi un mātes ar saviem bērniem, brāļi un māsas, kuri citkārt Latvijas badmintona turnīros kopā nespēlē. Tas labi, ka badmintons var vienot ģimenes! Lepojamies ar to, ka badmintons ir tāds sporta veids, kuru kopā var spēlēt visa ģimene,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.  

Latvijas badmintona federācija šobrīd savlaicīgi vēršas pie Latvijas badmintona klubiem, lai tie jau savlaicīgi apsver iespēju sarīkot šādu ģimenes turnīru nākamgad 13. vai 14.februārī, radot badmintona ģimenes svētkus. Pretendenti tiek aicināti pieteikties rakstiski, sūtot e-pastu uz info@badminton.lv.

Šogad Ģimenes turnīru uzņēmās rīkot Olaines badmintona klubs A73, turnīra direktors un tiesnesis bija Andrejs Šlikovs. 

Ģimeņu turnīrā varēja piedalīties dubultspēļu pāri, tai skaitā vīrs un sieva, kopdzīves partneri, tēvi un dēli, mātes un meitas, brāļi un māsas. 

Viens spēlētājs varēja piedalīties divās dažādās disciplīnās, bet nevarēja piedalīties divkārtīgi vienā disciplīnā (piemēram vīriešu dubultspēlēs kopā ar brāli un tēvu vai dēlu).

Turnīrs tiks iekļauts Latvijas badmintona reitingā, bet tā koeficients tiks samazināts par -2, jo turnīrā ir ierobežojumi dalībnieku sastāvam (-1), kā arī informācija par turnīru ir publicēta vēlāk nekā 30 dienas pirms.

Līdzīgā formātā arī Lietuvā jau daudzus gadus pēc kārtas notiek Lietuvas ģimeņu badmintona turnīrs, kurš šogad notiek Prienā, netālu no Kauņas, trešdienā, 11.martā, jo Lietuvā 11.marts ir brīvdiena par godu Lietuvas neatkarības deklarācijas pieņemšanai 1990.gadā. Iepriekš Lietuvas ģimenes turnīros ir piedalījušās arī Latvijas ģimenes.

>>> Skatīt informāciju par Lietuvas ģimeņu turnīru 2020

 

23.02.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv