Sākumlapa | Lapas karte
Yonex
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
EHR Hiti
Masterprint
Xjeans
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
10.martā Ozolniekos ar LLU un LU spēli atklās EHR augstskolu badmintona līgu

EHR Latvijas augstskolu badmintona līgas atklāšanas spēle notiks otrdien, 10.martā, 20:00, Ozolniekos, kur Latvijas Lauksaimniecības universitātes komanda uzņems Latvijas universitātes badmintonistus. EHR Latvijas augstskolu badmintona līgā šajā mācību gadā piedalīsies 5 komandas, tai skaitā vēl arī Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija un Rīgas Stradiņa universitāte.

>>> Skatīt EHR Latvijas augstskolu badmintona līgas nolikumu
>>> Skatīt turnīra tabulas Tournamentsoftware.com

EHR Latvijas augstskolu badmintona līgā piecas komandas katra ar katru tiksies vienu reizi, tādējādi kopā līgas ietvaros notiks 10 spēlēs. Taču nākamajā sezonā, kas sāktos jau rudenī, ir ieplānots rīkot divas spēles katrai komandai ar katru, tai skaitā viena spēle mājās, otra viesos, savukārt pēc grupas turnīra varētu notikt superfināls starp labākajām komandām. 

Perspektīvs Badminton 100 formāts

EHR augstskolu badmintona līgas spēlēs notiks Badminton 100 formāta, kad uzvar komanda, kura pirmā iegūst 100.punktu. Sākotnēji ir sieviešu vienspēle līdz uzvarošā komanda iegūst 20.punktu, tad no šī paša rezultāta spēle turpinās ar vīriešu vienspēli līdz uzvarošā komanda izcīna 40.punktu, tad seko sieviešu dubultspēle līdz 60.punktam, vīriešu dubultspēle līdz 80.punktam, bet noslēgumā un izšķirošā ir jauktā dubultspēlē līdz 100.punktam.

Badminton 100 formāts ir jau pārbaudīts Latvijas klubu komandu čempionāta B un C līgās, šis formāts tiek izmantots Latvijas skolu komandu čempionātos, kā arī Baltijas jaunatnes komandu čempionātos. Līdzīgs formāts bija arī Jaunatnes olimpiādē Buenosairesā.  

“Badminton 100 formāts ir ļoti piemērots šādām līgas spēlēm, jo tad līgas spēles var rīkot iknedēļas treniņam paredzētajos laikos, jo vienas spēlēs garums nepārsniedz vienu stundu. Turklāt šis formāts ir viegli saprotams līdzjutējiem, kā arī ļoti motivējošs ikvienam komandas spēlētājam, jo katrs izcīnītais vai zaudētais punkts var ietekmēt spēles galarezultātu,” skaidro Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Augstskolu līga kā dzinulis sporta attīstībai

“Augstskolu līga ir viens no veidiem, kā attīstīt ikvienu sporta veidu, jo tā ir motivācija augstskolām atbalstīt savus sportistus, kā arī piesaistīt labākos sev. Tā ir motivācija aktīvi trenēties arī vidusskolas vecuma jauniešiem, zinot, ka sportiskie sasniegumi var palīdzēt iekļūt šajā augstskolā. Tā ir motivācija esošajiem studentiem turpināt trenēties, lai saglabātu vietu augstskolas komandā un varētu savu augstskolu pēc iespējas labāk pārstāvēt,” uzskata Latvijas Augstskolu sporta savienības Valdes priekšsēdētāja Agita Ābele.

“Badmintons ir sporta veids, kurā ir salīdzinoši vieglāk izveidot līgas turnīru, jo spēles var rīkot vienā badmintona laukumā un vienā spēlē nepieciešami tikai 2 puiši un 2 meitenes. Citkārt komandu sporta veidos pilnvērtīgu augstskolu līgu izveidot ir grūtāk, jo nepieciešami daudz vairāk spēlētāju katrā komandā, tāpat sporta zāles ir nepieciešams gan plašākās, gan uz ilgāku laiku,” precizē Agita Ābele. 

EHR - radio arī studentiem

EHR Latvijas augstskolu badmintona līgas uzvarētājiem balvas 5000 eiro vērtībā nodrošinās EHR Mediju grupa, tāpēc līga nosaukta EHR vārdā. EHR Mediju grupai pieder Latvijā pazīstamās radio stacijas European Hit Radio, EHR Superits, EHR Русскийе Хиты. EHR Mediju grupa balvu fondam ir atvēlējusi 5000 eiro, kurus augstskolu sporta klubi un pašpārvaldes varēs izmantot savu pakalpojumu reklāmai.   

“Mēs esam ļoti aktīvi studentu auditorijā un uzskatām sevi arī par radio studentiem, savukārt augstskolas, kuras cenšas piesaistīt sev studentus, ir mūsu reklāmas pakalpojumu mērķgrupā. Tāpēc mēs uzsākto sadarbību ar Latvijas Badmintona federāciju un Latvijas Augstskolu sporta savienību uzskatām par ļoti izdevīgu visiem iesaistītajiem, tai skaitā spēlētājiem, līdzjutējiem, augstskolām, badmintonam, augstskolu sportam un arī EHR,” norāda EHR Mediju grupas Valdes loceklis Ričards Zakss.

 

04.03.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv