Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Rīkos ikgadējas Latvijas un Igaunijas badmintona sacensības

22.jūnijā, atzīmējot Latvijas un Igaunijas sadarbībai tik nozīmīgo Cēsu kauju gadadienu, Latvijas un Igaunijas badmintona federācijas ir nolēmušas uzsākt jaunu tradīciju - katru gadu 22.jūnijā rīkot Latvijas un Igaunijas badmintona valstsvienību sacensības.

2020.gadā Latvijas un Igaunijas spēlētāji savās starpā tiksies nevis 22.jūnijā, bet 31.jūlijā Igaunijas pilsētā Tartu, taču 22.jūnijs tika izvēlēts kā diena, kad šo tradīciju izziņot. Nākamgad, šādas sacensības notiku Latvijā, Cēsīs, vietā, kur pirms vairāk nekā 100 gadiem notika šie nozīmīgie Latvijas un Igaunijas sadarbības notikumi.

Cēsu kaujas bija viena no izšķirošajām epizodēm Latvijas un arī Igaunijas brīvības cīņās. 1919.gadā jūnijā, pateicoties Igaunijas un Latvijas spēku sadarbībai, izdevās apturēt vācbaltu Baltijas valsts veidošanos. Šo kauju rezultātā bija spiesta pašlikvidēties no vāciešiem pilnībā atkarīgā Andrieva Niedras valdība, ļaujot varu Latvijā atgūt Kārļa Ulmaņa vadītajai Latvijas Pagaidu valdībai.

Šobrīd vēl tiek precizēts Latvijas un Igaunijas badmintona valstsvienību sacensību formāts. Paredzēts, ka galvenais notikums būs valstsvienību komandu spēle Badminton100 formātā, bet pirms tam vienlaicīgi notiktu arī pilnvērtīgas individuālās spēlēs, savā starpā sacenšoties diviem vai trim labākajiem vienspēļu spēlētājiem un pāriem dažādās vecuma grupās.

Līdzīga tradīcija jau iepriekš tika aizsākta starp Latvijas un Lietuvas badmintona valstsvienībām, tam kā piemērotāko datumu izvēloties 22.septembri, kad Latvijā un Lietuvā oficiāli atzīmē Baltu vienības dienu. Iepriekš Latvijas un Lietuvas valstsvienību spēles notika Lietuvas pierobežas pilsētā Birži, taču šogad Latvijas un Lietuvas labākie spēlētāji plāno tikties Rīgā, Eiropas sporta nedēļas 2020 pasākumu ietvaros.

“Tā ir ne tikai badmintona sparinga spēle, tas ir arī formāts, kā uzturēt draudzības attiecības ar kaimiņvalsts kolēģiem, jo pēc spēlēm ir kopīgas vakariņas, kad pieredzē var dalīties federāciju amatpersonas, abu valstu badmintona treneri, spēlētāji un badmintona klubu vadītāji,” ieceri skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs.

“Nozīmīga ir arī sacensību sportiskā sadaļa, jo daudzviet šādas sacensības visdažādākajos sporta veidot ir līdzjutēju un mediju ļoti iecienītas. Kā piemēru varu minēti Ryder Cup golfā, kad savā starpā spēlē ASV un Eiropas izlases. Cik zinu, katru gadu savā starpā tiekas arī Latvijas un Igaunijas skvoša un golfa komandas. Savukārt Igaunijas badmintona treneris Marts Siliksārs kā piemēru zināja nosaukt ļoti populārās Somijas un Zviedrijas ikgadējās vieglatlētikas sacensības. Arī badmintons ir individuāls sporta veids, taču par komandas spēlēm, tai skaitā klubu, bet jo īpaši valstsvienību līmeni, vienmēr ir papildus interese,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Latvijas badmintona spēlētājiem un treneriem sparinga spēles ar igauņiem ir ļoti nozīmīgas, objektīvi atzīstot, ka Igaunijas badmintons ir attīstītāks. Igaunijas spēlētājiem ir pieredze Olimpiskajās spēlēs un Pasaules čempionātos, Igaunijas spēlētāji vairākkārt ir uzvārējuši pasaules reitinga badmintona turnīros, tai skaitā arī Jelgavā notiekošajos pasaules reitinga turnīros Yonex Latvia International,” piebilst Kristians Rozenvalds.

 

21.06.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv