Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Treneri precizē Latvijas izlases sastāvus spēlēm pret Igauniju

31.jūlijā Igaunijas pilsētā Tartu tiks uzsākta jauna tradīcija - Latvijas un Igaunijas badmintona jauniešu un pieaugušo izlašu sacensības. Šī iniciatīva tika publiski izziņota 22.jūnijā, kad Latvijā un Igaunijā kopīgi piemin Cēsu kaujas, kuras būtiski ietekmēja vēlāko Latvijas un Igaunijas valsts izveidi. Šobrīd Latvijas jauniešu un junioru izlašu treneri ir noteikuši spēlētājus, kuri 31.jūlijā dosies uz Tartu.

>>> Skatīt Latvijas izlases pieteikumu

U13 jauniešu izlase tika uzticēta Valmieras trenerim Andim Bērziņam, kurš iepriekš bija trenējis Latvijas izlases U17 un U19. Uz Tartu Latvijas U13 izlases sastāvā dosies Regnārs Bajārs (Baloži), Artūrs Bratčikovs (Valmiera), Madara Gaure (Rīga), Madara Mackēviča (Sigulda).

U15 jauniešu izlasi turpina vadīt Rīgas treneris Pauls Gureckis. Izlasē ir iekļauti rīdzīnieki Toms Sala un Elza Zitāte, kā arī valmierieši Rolands Bratčikovs un Nikola Muķiele.

U17 jauniešu izlasi atkal vada Siguldas treneris Ainārs Gureckis, kurš iepriekš ir trenējis arī U15, U19 un pieaugušo izlases. U17 izlasē braucienam uz Tartu ir iekļauti Arīna Babre (Valmiera), Pauls Eliass Rozenvalds (Jelgava), kā arī siguldieši Anna Kupča, Annija Rulle-Titava, Alens Zandovskis un Dāvis Strazdiņš.

U19 junioru izlasi šogad pirmo reizi tika uzticēta Dārta/Daugmale trenerim Salvim Lozdam. Izlases mērķis ir gatavoties uz Eiropas junioru čempionātu oktobra beigās Somijā, kā arī Pasaules junioru čempionātu Jaunzēlandē 2021.gada janvārī. Latvijas izlasē uz Tartu ir iekļauti Gustavs Brečs (Liepāja), siguldietes Amanda Azarova un Arta Priedniece, kā arī rīdzinieki Mārtiņš Ķirkums, Roberts Miščenko, Evelīna Miltoviča un Anemarija Priede.

Sākotnēji Tartu notiks individuālās sacensības, kad savā starpā tiksies divi labākie zēnu un meiteņu vienspēļu spēlētāji, kā arī labākie pāri vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Katrā vecuma grupā bija iespēja pieteikt vēl vienu papildus jaukto dubultspēļu pāri. Tādējādi katrā vecuma grupā būs 8 individuālās spēlēs.

Dienas beigās būs divas komandu spēles. Vienā tiks apvienotas U13 un U15 komandas, otrā U17 un U19 komandas. 

“Tā ir ne tikai badmintona sparinga spēle, tas ir arī formāts, kā uzturēt draudzības attiecības ar kaimiņvalsts kolēģiem, jo pēc spēlēm ir kopīgas vakariņas, kad pieredzē var dalīties federāciju amatpersonas, abu valstu badmintona treneri, spēlētāji un badmintona klubu vadītāji,” ieceri skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs. 

“Nozīmīga ir arī sacensību sportiskā sadaļa, jo daudzviet šādas sacensības visdažādākajos sporta veidot ir līdzjutēju un mediju ļoti iecienītas. Kā piemēru varu minēti Ryder Cup golfā, kad savā starpā spēlē ASV un Eiropas izlases. Cik zinu, katru gadu savā starpā tiekas arī Latvijas un Igaunijas skvoša un golfa komandas. Savukārt Igaunijas badmintona treneris Marts Siliksārs kā piemēru zināja nosaukt ļoti populārās Somijas un Zviedrijas ikgadējās vieglatlētikas sacensības. Arī badmintons ir individuāls sporta veids, taču par komandas spēlēm, tai skaitā klubu, bet jo īpaši valstsvienību līmeni, vienmēr ir papildus interese,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Latvijas badmintona spēlētājiem un treneriem sparinga spēles ar igauņiem ir ļoti nozīmīgas, objektīvi atzīstot, ka Igaunijas badmintons ir attīstītāks. Igaunijas spēlētājiem ir pieredze Olimpiskajās spēlēs un Pasaules čempionātos, Igaunijas spēlētāji vairākkārt ir uzvārējuši pasaules reitinga badmintona turnīros, tai skaitā arī Jelgavā notiekošajos pasaules reitinga turnīros Yonex Latvia International,” piebilst Kristians Rozenvalds.

Līdzīga tradīcija jau iepriekš tika aizsākta starp Latvijas un Lietuvas badmintona valstsvienībām, tam kā piemērotāko datumu izvēloties 22.septembri, kad Latvijā un Lietuvā oficiāli atzīmē Baltu vienības dienu. Iepriekš Latvijas un Lietuvas valstsvienību spēles notika Lietuvas pierobežas pilsētā Birži, taču šogad Latvijas un Lietuvas labākie spēlētāji plāno tikties Rīgā, Eiropas sporta nedēļas 2020 pasākumu ietvaros. 

 

28.07.2020

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv