Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Baltijas jaunatnes čempionāts pārcelts uz 27.-28.decembri

Baltijas jaunatnes čempionāts, kam bija jānotiek Daugavpilī no 26. līdz 28.novembrim, ir pārcelts mēnesi vēlāk uz 27.-28.decembri, mainot arī norises vietu uz Liepāju.

“Ir cerības, ka gada nogalē situācija ar Covid-19 būs jau cerīgāka. Ja ne visi, tad vismaz tie, kas ir vakcinēti un izslimojuši, gada nogalē, visdrīzāk jau varēs piedalīties sacensībās. Šie datumi arī bija tālākais, kad varējām šo čempionātu pārcelt,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

Liepāja izraudzīta tāpēc, ka tur šogad 11.-13.novembrī bija ieplānots starptautisks badmintona turnīrs, kuram bija piešķirts Liepājas pašvaldības līdzfinansējums. Iepriekš ieplānoto Pasaules U19 reitinga turnīru ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ nācās atcelt, taču Liepājas pašvaldības piešķirto līdzfinansējumu būs iespējams izmantot Baltijas jaunatnes čempionāta organizēšanai. 

Jaunie datumi ir saskaņoti ar Lietuvas un Igaunijas badmintona federācijām. Iepriekš Baltijas jaunatnes čempionāti notika novembra beigās, taču arī laiks starp Ziemassvētkiem un Jaungadu ir ļoti piemērots šādam turnīram, jo īpaši tāpēc, ka turnīrā tiek testētas vecuma grupas, kurās jauniešiem būs jāspēlē nākamā gadā. 

Baltijas jaunatnes čempionātā notiek gan komandu, gan individuālās sacensības. Komandu turnīrs notiek badmintona stafetes “Badminton 100” formātā.

Baltijas jaunatnes čempionāta sacensības notiek trijās vecuma grupās - U14, U16, U18. Tā ir iespēja pārbaudīt valsts izlases pirms nākamā gadā notiekošajiem U15, U17 vai U19 Eiropas un Pasaules čempionātiem.

Baltijas jaunatnes čempionāts ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iniciatīva, taču sacensībās piedalās arī citas kaimiņvalstis, tai skaitā Somija, Baltkrievija un Polija. Uzaicināto valstu sarakstā ir arī Krievija, Zviedrija un Ukraina. Baltijas jaunatnes čempionāts secīgi notiek kādā no trim Baltijas valstīm. 

2018.gadā pirmais Baltijas jaunatnes čempionāts notika Igaunijas pilsētā Tartu, bet 2019.gadā Lietuvas pilsētā Viļņā. 2020.gadā Baltijas čempionātam bija jānotiek Latvijā, taču tas tika pārcelts uz 2020.gadu Covid-19 pandēmijas dēļ.

 

31.10.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv