Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Covid-19
Gada balva
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Tallink
Polar
Lux Express
Mūsa Motors Rīga
Maxxis riepas
Ātrais torņu serviss
Inbox.lv
Einšteins Autoskola
EHR Hiti
Megogo
Ķekavas Avots
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Decembrī plāno atsākt badmintona turnīrus studentiem

Latvijas Badmintona federācija sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību 11. decembrī organizēs Latvijas Universiādes 2021.gada badmintona turnīru, kā arī tiek atjaunota EHR Latvijas augstskolu badmintona līga, kas tika pārtraukta 2020.gada 12.martā Covid-19 dēļ.

>>> Skatīt Latvijas Universiādes 2021.gada badmintona turnīra nolikumu
>>> Skatīt EHR augstskolu badmintona komandu līgas nolikumu

>>> Skatīt informāciju par Latvijas Universiādes badmintona turnīru 2021
>>> Skatīt informāciju par EHR Latvijas augstskolu badmintona līgu 2020

Latvijas Universiādes badmintona turnīrs iepriekš notika Jelgavā, 2020.gada 29.februārī, īsi pirms Covid-19 pandēmijas. 2021.gada 11.decembrī Jelgavā, LLU Sporta namā ieplānotais Latvijas Universiādes badmintona turnīrs tiek rīkots ar mērķi nodrošināt šo sacensību nepārtrauktību, kā arī mudināt studentus atsākt sporta nodarbības, tai skaitā spēlēt badmintonu.

Lai vēl vairāk motivētu studentus atsākt trenēties un spēlēt badmintonu, kas ir epidemioloģiski tik drošs sporta veids, studentiem dalība Latvijas Universiādes badmintona turnīrā 11.decembrī ir bezmaksas. Turklāt, Latvijas Augstskolu sporta savienība nodrošinās arī bezmaksas badmintona spalvu bumbiņas Yonex AeroSensa 20 uz visām spēlēm. Uzvarētāji visās disciplīnās saņems dāvanā jaunumu no Evelatus – bezvadu lādētāju, kā dizaina pulksteni, modinātāju un termometru.

Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds uzskata, ka studentu sports ir viens no sporta attīstības balstiem, taču pandēmijas laikā tas ir visvairāk cietis. “Jauniešiem bija ierobežotas, bet tomēr iespējas spēlēt, Latvijas izlase varēja turpināt trenēties gandrīz netraucēti, amatieri un seniori izmantoja katru iespēju trenētie un spēlēt, taču studentu sports daudzviet bija pilnībā apstājies. Tagad mums tas ir jāiekustina no jauna,” komentē Kristians Rozenvalds.

Atjaunos EHR augstskolu badmintona līgu

2021.gada decembrī tiek atjaunota arī EHR Latvijas augstskolu badmintona līga, kas tika aizsākta 2020.gada sākumā kā ļoti ambiciozs Latvijas Badmintona federācijas un Latvijas Augstskolu sporta savienību kopīgs projekts. Bija iecerēts badmintona komandu turnīrs vairāku mēnešu garumā, augstskolu komandām tiekoties katrai ar katru savos ierastajos treniņu laikos, taču 2020.gada 10.martā notika vien pirmā un vienīgā spēlē, kurā LU komanda ar rezultātu 100-77 uzvarēja LLU komandu. Nākamā spēle bija ieplānota 12.martā starp RTU un RSU komandām, taču šī spēle tika atcelta, jo tieši todien Ministru kabinets izsludināja ārkārtas situāciju. 2020.gadā EHR Latvijas augstskolu badmintona līgā bija pieteikušās piecas komandas – LU, LLU, RTU, RSU, LSPA.

Šobrīd ir izsludināta jauna pieteikšanās, taču turnīra nolikums ir saglabāts tieši tāds pats kā iepriekš. EHR Latvijas augstskolu badmintona līga notiks divos posmos. Sākumā notiks grupas turnīrs, bet pēc tam izslēgšanas spēles tikai četrām spēcīgākajām komandām.

Augstskolas komandā vismaz pusei no konkrētajā spēlē iesaistītajiem dalībniekiem ir jābūt šīs augstskolas studentiem, taču komandā var būt arī augstskolas darbinieki un absolventi, kā arī var būt viens no malas pieaicinātais spēlētājs.

“Sākotnēji mums bija doma ierobežot spēlētāju loku, ļaujot spēlēt tikai studentiem, tāpat kā Latvijas Universiādē, taču nolēmām, ka EHR augstskolu badmintona līgā ļausim komandā iesaistīt arī augstskolas pasniedzējus un absolventus, tādējādi paplašinot komandu un spēlētāju loku. Iesaistot augstskolas pasniedzējus, mēs vēl vairāk palielinām augstskolu ieinteresētību. Savukārt augstskolas absolventu iesaistīšana ir izdevīga gan badmintona komandām, gan arī veicina augstskolas interesi par saviem bijušajiem studentiem,e” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Augstskolu līga ir viens no veidiem, kā attīstīt ikvienu sporta veidu, jo tā ir motivācija augstskolām atbalstīt savus sportistus, kā arī piesaistīt labākos sev. Tā ir motivācija aktīvi trenēties arī vidusskolas vecuma jauniešiem, zinot, ka sportiskie sasniegumi var palīdzēt iekļūt šajā augstskolā. Tā ir motivācija esošajiem studentiem turpināt trenēties, lai saglabātu vietu augstskolas komandā un varētu savu augstskolu pēc iespējas labāk pārstāvēt,” uzsākot sadarbību teica Latvijas Augstskolu sporta savienības Valdes priekšsēdētāja Agita Ābele.

Arī šogad turnīru ar 5000 eiro vērtu balvu fondu atbalstīs EHR Mediju grupa, tāpēc Latvijas augstskolu badmintona nosaukta EHR vārdā.

“Mēs esam ļoti aktīvi studentu auditorijā un uzskatām sevi arī par radio studentiem, savukārt augstskolas, kuras cenšas piesaistīt sev studentus, ir mūsu reklāmas pakalpojumu mērķgrupā. Tāpēc mēs uzsākto sadarbību ar Latvijas Badmintona federāciju un Latvijas Augstskolu sporta savienību uzskatām par ļoti izdevīgu visiem iesaistītajiem, tai skaitā spēlētājiem, līdzjutējiem, augstskolām, badmintonam, augstskolu sportam un arī EHR,” iepriekš uzsākot sadarbību, norādīja EHR Mediju grupas Valdes loceklis Ričards Zakss. 

 

01.12.2021

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv