Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Covid-19
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
EHR Hiti
Megogo
Xjeans
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Omicron dēļ atceļ 16.janvārī ieplānotās FZ Forza badmintona sacensības Valmierā

Latvijas Badmintona federācija, kopā ar Valmieras badmintona klubu un badmintona klubu “Dārta” ir pieņēmusi lēmumu epidemioloģiskās drošības dēļ atcelt 16.janvārī Valmierā ieplānotās “FZ Forza” badmintona sacensībās, neskatoties uz to, ka pieteikušies uz tām bija 120 dalībnieki.

“Šobrīd teju katrā no badmintona klubiem ir kāds saslimušais ar Omicron. Lai gan formāli citi badmintona spēlētāji nav noteikti kā kontaktpersonas, taču būtu bezatbildīgi izlikties, ka viss ir kārtībā,” norāda Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētāja vietnieks un Tiesnešu komisijas vadītājs Gunārs Lūsveris. 

Gunārs Lūsveris, saskaņā ar Latvijas Badmintona federācijas Valdes 2020.gada 7.oktobra lēmumu, ir pilnvarots vienpersonīgi pieņemt lēmums par epidemioloģiskās drošības jautājumiem, kontekstā ar vadlīnijām epidemioloģiski drošai badmintona spēlēšanai. Šādas pilnvaras bija nepieciešamas, lai lēmumi par epidemioloģisko drošību Latvijas badmintona pasākumos tiktu pieņemti operatīvi, kā arī, lai būtu kāds, kurš šo procesu pārraudzītu.

Lēmums par Valmieras sacensību atcelšanu tika pieņemts kopā sacensību organizētājiem, kā arī konsultējoties ar sacensībās iesaistītajiem spēlētājiem un treneriem. “Šobrīd lēmums ir pieņemts tikai par šonedēļ ieplānotajām sacensībām Valmierā. Pēc nedēļas skatīsimies, kāda ir situācija pirms ieplānotajām sacensībām Siguldā un Talsos. Ļoti ceram, ka 5. un 6.februārī Ķekavā ieplānotais Latvijas čempionāts varēs notikt. Turpināsim uzraudzīt situāciju,” informē Gunārs Lūsveris. 

“Badmintons ir drošs, jo spēles vai treniņu laikā, katram spēlētājam esot dažādās tīkla pusēs, ir ļoti apgrūtinoši inficēties. Taču lielākos turnīros apdraudējums ir nevis badmintona spēles laikā, bet burzmā pirms un pēc spēlēm, kad spēlētāji no dažādiem klubiem un Latvijas nostūriem vēlas kaut uz mirkli parunāties klātienē,” uzskata Gunārs Lūsveris.

“Ja vēlamies šādos Omicron izplatības apstākļos turpināt rīkot sacensības un treniņprocesu, mums ir jāpastiprina paškontrole un epidemioloģiskās drošības pasākumi. Sacensībās mums ir jānodrošina, ka spēlētāji tik tiešām satiekas tikai savstarpējās spēles laikā, katrs savā tīkla pusē. Treniņos nav pieļaujami nekādi vingrinājumi ar partneru mainīšanu vai vairākiem spēlētājiem vienā kortā! Mums ir jāizmanto sava sporta veida priekšrocības, ka spēlētāji var droši trenēties un spēlēt katrs savā tīkla pusē,” aicina Gunārs Lūsveris.

“Laikā, kad jaunieši katru dienu apmeklē skolu, izmantot sabiedrisko transportu, saprotams, ka badmintona turnīrs vai treniņš nebūt nav pēdējais bastions cīņā ar epidēmiju, taču ar savu atbildīgu rīcību badmintona sacensībās un treniņos, mēs noteikti varam vismaz neveicināt vīrusa plašāku izplatību,” norāda Gunārs Lūsveris. 

“Situāciju šobrīd ļoti sarežģī neskaidrība ar diagnosticēšanu. Daudziem skolu testi it negatīvi, neskatoties pat uz acīmredzamiem saslimšanas sindromiem. Vēlāk veikti laboratoriski izmeklējumi apstiprina saslimšanu ar Covid-19 Omicron paveidu, jo pašu veikti testi, kā izrādās, ne vienmēr uzrāda Omicrom paveidu tiem, kas izslimojuši vai vakcinētie. Tas nozīmē, ka gan mums badmintonā, gan citās jomās, nāksies pārskatīt esošos uzstādījumus. Vai arī jāsamierinās ar situāciju, ka Omicron būs teju kā glābiņš, ļaujot organismam ātri un mazāk bīstami saskarties ar Covid-19,” komentē Gunārs Lūsveris.

 

14.01.2022

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv