Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Covid-19
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
EHR Hiti
Megogo
Xjeans
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Yonex Estonian International ar Latvijas spēlētāju un tiesnešu līdzdalību

Tallinā no 13. līdz 16.janvārim notiek Pasaules reitinga badmintona turnīrs Yonex Estonian International, kurā piedalās arī divi Latvijas spēlētāji, Andis Bērziņš un Arīna Babre, bet spēles no paaugstinājuma tiesā divi Latvijas tiesneši, Andrejs Šlikovs un Uģis Gross.

>>> Skatīt Latvijas spēlētāju rezultātus Yonex Estonian International 2022

Yonex Estonian International ir International Series līmeņa turnīrs, kurš tradicionāli ir pirmais Eiropā notiekošais Pasaules reitinga turnīrs. Šogad uz turnīru bija pieteikušies 275 spēlētāji no 33 valstīm, tai skaitā ASV, Anglijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Dānijas, Ēģiptes, Francijas, Grieķijas,  Igaunijas, Indijas, Izraēlas, Kanādas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Malaizijas, Maltas, Moldovas, Nīderlandes, Nigērijas, Norvēģijas, Portugāles, Taizemes, Singapūras, Skotijas, Slovēnija, Somijas, Šrilankas, Ungārijas, Ukrainas, Vācijas, Velsas, Zviedrijas. 

No Latvijas uz Igaunijas turnīru sākotnēji bija pieteikti 8 spēlētāji, taču saņemot informāciju no turnīra rīkotājiem, ka visiem spēlētājiem tomēr būs jāierodas Tallinā dienu ātrāk, lai veiktu papildus maksas testus kā arī dzīvotu “burbulī” turnīra oficiālajā viesnīcā, dalību atsauca Siguldas spēlētāji (Artūrs Akmens, Annija Rulle-Titava, Jekaterina Romanova un Anna Kupča). Savukārt nedēļu pirms turnīra Covid-19 saslimšanas dēļ tika atsaukta arī Arta Priedniece un līdz ar viņi arī pāriniece dubultspēlēs Diāna Stognija. Tādējādi turnīrā no 8 sākotnēji pieteiktajiem spēlētājiem piedalījās tikai valmierieši Andis Bērziņš un Arīna Babre. 

Andis Bērziņš vīriešu vienspēlēs pirmajā no trim kvalifikācijās kārtām tikās ar Rannar Zirk no Igaunijas. Diemžēl, zaudējums pirmajā un līdz ar to arī pēdējā spēlē, trijos setos: 9-21, 21-15, 16-21.

Arīna Babre sieviešu vienspēlēs pirmajā no trim kvalifikācijas kārtām tikās ar Beatriz Roberto no Portugāles. Zaudējums divos setos: 13-21, 9-21.

Jaukto dubultspēļu turnīru Valmiera pāris Andis Bērziņš & Arīna Babre uzsāka jau pamatturnīrā, 1/16 finālā tiekoties ar Francijas jaukto dubultspēļu pāri Babtiste Labarthe & Kathell Desmots-Chacun. Diemžēl, zaudējums divos setos 8-21, 9-21.

Igaunijas turnīrā līdzdarbojās arī divi Latvijas tiesneši, turklāt Uģim Grosam šī bija pirmā pieredz Pasaules reitinga badmintona turnīrā. Līdz šim Uģis Gross bija tiesājis tikai Eiropas U17 reitinga turnīra sacensības, kā arī spēles Latvijā. Kopā ar Uģi Grosu spēles Tallinā tiesāja arī Andrejs Šlikovš, kurš Igaunijas starptautiskajā turnīrā tiesāja arī 2020.gadā. Jāatzīmē, ka 2021.gadā Igaunijas turnīrs nenotika Covid-19 dēļ. 

Igaunijas turnīrs ir noorganizēts ļoti grūtos apstākļos, kad Omicron epidēmijas dēļ ir jau atcelti visi Eiropā ieplānotie Pasaules badmintona reitinga turnīri no 31.janvara līdz 2.martam, tai skaitā ir atcelts Eiropas U15 čempionāts un Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts, kas bija arī kā kvalifikācijas turnīrs uz Pasaules čempionātu.

 

15.01.2022

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv