Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
Gada balva
Covid-19
Sacensību rīkošana
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
MEGOGO tūre senioriem
Adventures`Zone turnīrs
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Facebook
Video (YouTube)
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Par federāciju
Atbalstītāji
Yonex
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
EHR Hiti
Megogo
Xjeans
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Ir atcelts 23.janvārī Siguldā ieplānotais Yonex XIII LABL 1.posms

Ņemot vērā lielo atteikumu skaitu Covid-19 saslimstības vai kontaktpersonas statusa dēļ, Siguldas badmintona kluba vadītājs Ainārs Gureckis kopā ar Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Lūsveri, kas atbildību par epidemioloģiskās drošības prasību ievēšanu, piektdien, 21.janvārī pieņēma lēmumu par svētdien, 23.janvārī Siguldā ieplānotā Yonex XIII LABL 1.posma sacensību atcelšanu.

Sākotnēji tika izziņots, ka sacensības Siguldā varēs notikt, aicinot klubus un spēlētājus līdz piektdienai, 21.janvārim plkst. 12:00 precizēt dalību Yonex XIII LABL 1.posma sacensības. Bija iespējas gan papildināt dalībnieku sarakstus ar spēlētājiem, kas iepriekš nebija pārliecināti par sacensību norisi un pašu dalību tajās, gan arī ir iespēja atsaukt dalību spēlētājiem, kas jau bija pieteikušies, bet konstatēti Covid-19 simptomi vai arī spēlētāji ir noteikti kā Covid-19 kontaktpersonas.

Gunārs Lūsveris pauda sarūgtinājumu par šādu iznākumu, jo bija cerība, ka šonedēļ badmintona sacensības varēs atsākties, gatavojoties februāra sākumā Ķekavā ieplānotajam Latvijas čempionātam.

“Šobrīd valstī kopumā situācija joprojām ir slikta, taču uzlabojas, jo daudzviet badmintona klubos spēlētāji jau paspējuši izslimot. Otrkārt, sacensības Siguldā bija vairāk domātas pieaugušajiem, kas paši var atbildīgāk izvērtēt savus riskus, kā arī pastāvīgi rūpēties par savu epidemioloģisko drošību, tai skaitā ievērojot 2 metru distanci un pasargājot sevi,” norāda Gunārs Lūsveris.

“Augstie saslimstības rādītāji iespaido arī badmintona sacensības. Daudzi paši slimo, citi ir kontaktpersonas, vēl citi nolemj nogaidīt un izvairās no kontaktēšanās. Situācija kopš Valmieras sacensību atcelšanas nav palikusi labāka, jo vienu izslimojušo vietā ir citi, turklāt daudzi ir ierobežoti kā kontaktpersonas,” skaidro Gunārs Lūsveris.

Gunārs Lūsveris, saskaņā ar Latvijas Badmintona federācijas Valdes 2020.gada 7.oktobra lēmumu, ir pilnvarots vienpersonīgi pieņemt lēmums par epidemioloģiskās drošības jautājumiem, kontekstā ar vadlīnijām epidemioloģiski drošai badmintona spēlēšanai. Šādas pilnvaras bija nepieciešamas, lai lēmumi par epidemioloģisko drošību Latvijas badmintona pasākumos tiktu pieņemti operatīvi, kā arī, lai būtu kāds, kurš šo procesu pārraudzītu.

“Badmintons ir drošs, jo spēles vai treniņu laikā, katram spēlētājam esot dažādās tīkla pusēs, ir ļoti apgrūtinoši inficēties. Ja vēlamies šādos Omicron izplatības apstākļos turpināt rīkot sacensības un treniņprocesu, mums ir jāpastiprina paškontrole un epidemioloģiskās drošības pasākumi. Sacensībās mums ir jānodrošina, ka spēlētāji tik tiešām satiekas tikai savstarpējās spēles laikā, katrs savā tīkla pusē. Treniņos nav pieļaujami nekādi vingrinājumi ar partneru mainīšanu vai vairākiem spēlētājiem vienā kortā! Mums ir jāizmanto sava sporta veida priekšrocības, ka spēlētāji var droši trenēties un spēlēt katrs savā tīkla pusē,” aicina Gunārs Lūsveris. 

“Laikā, kad jaunieši katru dienu apmeklē skolu, izmantot sabiedrisko transportu, saprotams, ka badmintona turnīrs vai treniņš nebūt nav pēdējais bastions cīņā ar epidēmiju, taču ar savu atbildīgu rīcību badmintona sacensībās un treniņos, mēs noteikti varam vismaz neveicināt vīrusa plašāku izplatību,” norāda Gunārs Lūsveris.  

 

21.01.2022

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2012
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv