Sākumlapa | Lapas karte
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Gunārs Lūsveris - pirmais Latvijas badmintona tiesnesis olimpiskajās spēlēs


Attēlā: G. Lūsveris tiesā Singapore Open 2023

Latvijas badmintona tiesnesis Gunārs Lūsveris būs viens no 26 paaugstinājuma tiesnešiem Parīzes olimpiskajās spēlēs. G. Lūsveris ir pirmais paaugstinājuma tiesnesis no Latvijas, kurš tiesās olimpiskajās spēlēs.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētājs Viesturs Bajārs uzsver, ka Gunāra Lūsvera izraudzīšana ir liels sasniegums Latvijas badmintonam. Gunārs Lūsveris vienmēr ir bijis aktīvs Latvijas badmintonā un ir ieguldījis daudz darba sevis pilnveidošanā, palīdzot tiesāt vietējās spēlēs, kā arī apmācīt jaunos tiesnešus.

Paaugstinājuma tiesnešus badmintonā olimpiskajām spēlēm atlasa Pasaules Badmintona federācija sadarbībā ar Eiropas Badmintona konfederāciju. Gunārs Lūsveris atklāj, ka atlases procesā tiek ņemts vērā, vai tiesnesim ir Pasaules Badmintona federācijas tiesneša sertifikāts, ilgstoša pieredze starptautisko badmintona sacensību tiesāšanā, kā arī tiesneša vecums nevar pārsniegt 55 gadus. Turklāt savā karjerā viens tiesnesis var tiesāt ne vairāk kā divās olimpiskajās spēlēs. Tiesnešu atlasē tiek ievērotas arī reģionālās un dzimuma kvotas.

Gunārs Lūsveris bija tuvu savai olimpiskajai debijai 2021. gadā Tokijā, kad viņam tika piedāvāts būt par vienu no rezervistiem.

“Saņemot uzaicinājumu uz olimpiskajām spēlēm Parīzē, biju ļoti gandarīts. Tā bija ilgi gaidīta, labi padarīta darba sajūta un novērtējums par līdz šim ieguldīto darbu, enerģiju un sasniegumiem. Manuprāt, olimpiskās spēles tas ir mērķis, uz kuru tiecas jebkurš, gan sportisti, gan tiesneši, gan citi sportā iesaistītie un brīvprātīgie,” stāsta Gunārs Lūsveris.

Gunārs Lūsveris jau ir paspējis iemēģināt jauno halli, kurā notiks olimpiskais badmintona turnīrs no 27.jūlija līdz 5.augustam, tiesājot spēles turnīrā “Yonex French Open 2024”. “Arī tiesnešu brigāde “Yonex French Open 2024” bija tā pati, kas tiesās olimpisko badmintona turnīru. Tādējādi šo prestižo Francijas badmintona turnīru var uzskatīt par ģenerālmēģinājumu pirms olimpiskā badmintona turnīra,” norāda Gunārs Lūsveris.

Gunārs Lūsveris atzīst, ka no tiesāšanas viedokļa  “Yonex French Open 2024” ne ar ko neatšķiras no citām sacensībām. Visiem spēlētājiem un tiesnešiem tā bija jauna halle, vienādi nosacījumi, kuri saglabāsies arī olimpisko spēļu laikā. “Тā bija ļoti vērtīga pieredze, iepazīšanās ar jaunu halli, arī sastrādāšanās ar olimpisko tiesnešu komandu. Tas dos mums iespēju ierasties uz olimpisko turnīru jau ar priekšzināšanām, būs vairāk laika koncentrēties uz gatavošanos tiesāt, nesatraucoties par adaptēšanos hallē un tās apkārtnē,” dara zināmu Gunārs Lūsveris.

“Tas, ka esmu izraudzīts par vienu no tiesnešiem, nenozīmē, ka varu atslābināties. Ikkatrs tiesnesis vēlas tiesāt vienu no piecām finālspēlēm vai vismaz no piecām spēlēm par 3.vietu. Taču visiem 26 izraudzītajiem tiesnešiem vietas finālos nepietiek, dažiem olimpiskais turnīrs beigsies jau pusfinālos vai pat vēl agrāk. Tāpēc man katrai spēlei ir jāgatavojas kā pašai svarīgākajai, tieši tāpat kā spēlētājam,” skaidro Gunārs Lūsveris.

2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm badmintonā no Baltijas ir kvalificējusies igauniete Kristīne Kūba [Kristin Kuuba], saskaņā ar reitingu viņa pašlaik ir 50. spēcīgākā vienspēļu spēlētāja pasaulē. Mūsu dubultspēļu pāris Anna Kupča un Jekaterina Romanova šobrīd pasaules reitingā atrodas augstajā 95.pozīcijā, ar to šoreiz bija par maz, lai ierindotos starp 16 labākajiem pasaules pāriem, kas startēs Parīzē.

Materiāls sagatavots, izmantojot Corpmedia materiālus.

 

16.05.2024

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv