Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Informācija sacensību rīkotājiem
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
CITRO tūre senioriem
AirBadminton
Seniori
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
EYOF 2022
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Sieviešu komandu kausu badmintonā vēlreiz izcīna Salaspils

Starptautiskās sieviešu dienas noskaņās, 9. martā, Ozolniekos norisinājās Latvijas kausa izcīna badmintonā sieviešu komandām. Iepriekš šādas sacensības notika 2020. gada 8. martā, Ozolniekos, arī toreiz pirmo vietu izcīnīja Salaspils sieviešu komanda.

Visu spēļu rezultātus skatiet šeit.
Bildes no pasākuma skatiet šeit

Izšķirošajā spēlē Salaspils komanda ļoti spraigā un panākumiem mainīgā spēlē uzvarēja Liepājas komandu ar 100:95. Trešajā vieta palika Olaines komanda, kura vispirms zaudēja Salaspilij ar 85:100, kā arī zaudēja Liepājai ar 76:100.

Sacensībās piedalījās 9 komandas, kuras sākotnēji 1.kārtā tika sadalītas trijās apakšgrupās, saskaņā ar komandu reitingu, ņemot vērā 4 labāko spēlētāju Latvijas badmintona reitinga summu par sieviešu vienspēlēm un sieviešu dubultspēlēm.

Otrajā kārtā tika izveidotas trīs grupas - A līgā spēlēja 1.kārtas grupu uzvarētāji, B līgā 2.vietas ieguvēji, C līgā 3.vieta ieguvēji.

A līgas uzvarētāji balvā saņēma pusgada abonementu kādam no izdevniecības "Santa" žurnāliem. Savukārt otrās vietas ieguvēji balvā saņēma grāmatas no apgāda "Jumava". Apbalvoti tika arī B un C grupu uzvarētāji.

B līgas turnīrā, kas bija līdzvērtīgs 4.-6. vietai, uzvarēja Baložu komandā, otrā vietā Dobeles novada Penkules komanda, trešajā vietā badmintona klubs "Imanta".

C līgas turnīrā, kas bija līdzvērtīgs 7.-9. vietai, pirmo vietu izcīnīja Jelgavas novada Emburgas komanda, otrā vietā Rīgas badmintona klubs "Dārta", trešajā vietā Rīgas bērnu un jauniešu centrs "Daugmale".

Sacensības notika stafetes "Badminton 100" formātā. Uzvar komanda, kura visātrāk sasniedz 100 punktus. Tiek izspēlētas trīs vienspēles un divas dubuultspēles - katra līdz 20 punktiem. Proti, pirmā sieviešu vienspēle līdz 20 punktiem, tad otrajā vienspelē spēlētājas turpina no pirmās spēlēs rezultāta, līdz uzvarošā komanda sasniedz 40 punktus, līdzīgi arī trešā vienspēle līdz uzvarošai komandai ir 60 punkti. Pēc tam seko divas dubultspēles, tai skaitā pirmā līdz uzvarošās komandas 80 punktiem un izšķirošā sieviešu dubultspēle līdz 100. punktam, kas ir izšķirošais arī pie rezultāta 99:99.

Sacensību laikā notika 18 komandu spēles, trīs no tām bija ļoti līdzīgas, tai skaitā Penkulei uzvarot "Dārtu" ar 100:97 pirmajā kārtā, B līgas izšķirošajā spēlē Baloži ar 100:95 uzvarēja Penkuli, kā arī jau pieminētajā A līgas izšķirošajā spēlē, kurā Salaspils ar 100:95 uzvarēja Liepāju. Bet bija arī spēles ar ļoti nelīdzvērtīgu rezultātu, piemēram, pirmās kārtas spēlē Olaine uzvarēja "Daugmali" ar 100:21.

Saskaņā ar sacensību nolikumu to mērķis bija popularizēt badmintonu kā komandu sporta spēli, veicināt komandas gaisotni katrā no komandām, kā arī radīt sievietēm iespēju sacensties īpašā atmosfērā nākamā dienā pēc Starptautiskās sieviešu dienas 8.martā.

Sacensības organizēja Jelgavas badmintona klubs "Badminton 100". Sacensību rīkotājs Kristians Rozenvalds, stāsta: "Esmu gandarīts par to, ka esmu izdarījis to, ko biju iecerējis šogad - atjaunot šādas sacensības Starptautiskās sieviešu dienas gaisotnē. Taču nākotnē gribētos Latvijā redzēt nevis vienas dienas sacensības, bet gan līgas turnīru, tai skaitā atsevišķi vīriešiem un sievietēm, ar mājas uz izbraukuma spēlēm, no septembra līdz pat maijam".

 

11.03.2024

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv