Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Informācija sacensību rīkotājiem
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
Senioru tūre
Seniori
AirBadminton
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Badmintons 15 minūtēs
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Aktualitātes
 
Šonmane un Briedis - divkārtējie Baltijas čempioni

Visgarākās Lietuvas upes Nemunas krastos, Prienai pilsētā ir aizvadīts šī gada Baltijas senioru čempionāts badmintonā. 2023. gadā šos badmintona svētkus uzņēma Latvija, čempionātam norisinoties Rīgā, Rimi Olimpiskajā sporta centrā, savukārt, 2025. gadā Baltijas senioru čempionāts iegriezīsies Igaunijā.

Lauvas tiesu no dalībniekiem sastādīja lietuvieši, uz Prienai svelmi devās arī 20 badmintonisti no Latvijas, kamēr Igauniju pārstāvēja tikai 5 spēlētāji. Visām trīs Baltijas valstu badmintona federācijām ir jāizdara savs mājas darbs, lai turpmāk dalībnieku skaits starp valstīm izlīdzinātos.

35+ vecuma grupā, ceturto vietu vīriešu dubultspēlē ieņēma Elvis Pētersons/Ojārs Koziņecs, taču parādītais sniegums šoreiz bija labāks par ieņemto vietu. Vienspēlēs Elvim piektā vieta.

40+ vecuma grupā vīriešu vienspēles finālā, kā jau tika prognozēts, satikās Ojārs Koziņecs un Ramūnas Bilius. Trīs setos šoreiz spēcīgāks Lietuvas spēlētājs. Ojāram nākas atzīt, ka fiziskā sagatavotība šoreiz pievīla un neļāva izcīnīt titulu. Vīriešu dubultspēlē pusfinālā satikās Viesturs Bajārs/Normunds Saulītis un Edijs Līviņš/Valters Liepkalns, trīs setu kaujā vietu finālā izcīnīja pāris no Titurgas, Viesturs un Normunds, kuri finālā, parādot blāvu un nestabilu sniegumu, piekāpās lietuviešiem. Savukārt bronzas finālā, neskatoties uz Valtera Liepkalna acīmredzamo traumu, latvieši uzvarēja un mājās ved bronzas medaļu.

Pirmais tituls Latvijai atnāca 45+ vecuma grupā. Ivo Keišs, kurš tikko kā iesoļojis šajā vecuma grupā, finālā pārspēja Lietuvas badmintona leģendu Aivaras Kvedarauskas. Zaudējis pirmo setu, Ivo noticēja saviem spēkiem un savai taktikai, tas nesa rezultātu un pretinieks, trešā seta vidū, saprotot, ka šoreiz uzvara izpaliks, atteicās turpināt spēli. Bronzas medaļa vienspēlēs Valteram Liepkalnam.

50+ vecuma grupā latviešiem medaļas sagādāja mūsu senioru dūži, Uģis Briedis un Kristīne Šonmane katrs izcīnīja pa divām zelta medaļām. Uģim uzvara vienspēlē un jauktajā dubultspēlē pārī ar Kristīni, kurai vēl arī triumfs sieviešu dubultspēlē ar savu ilggadējo pārinieci Ilzi Ermiču. Marina Bomiņa ar raksturu izcīnīja uzvaru sieviešu vienspēlēs, abas spēles uzvarot trīs setos, abās spēlēs zaudējot pirmo setu. Divas medaļas Anetei Zuntei - sudrabs jauktajā dubultspēlē pārī ar nenogurdināmo Aivaru Tēraudu un bronza sieviešu dubultspēlē ar Tatjanu Dvorniku. 

Pretinieku bieds Aivars Tērauds kļuva par Baltijas čempionu 55+ vecuma grupā. Finālā trešajā setā Aivaram uzvara ar rezultātu 22:20. Jānis Jaunslavietis kļuva par koka medaļām bagātāko spēlētāju - viņam trīs ceturtās vietas šajā vecuma kategorijā.

60+ vecuma grupā Latvijas godu aizstāvēja Marina Bomiņa/Tatjana Ābelīte, kurām bronzas cēlmetāls sieviešu dubultspēlē.

Latvijas Badmintona federācija saka paldies visiem dalībniekiem no Latvijas, pārāk ilgs laiks atpūtai senioriem nav dots, jo jūlija beigās Liepājā notiks Megogo Senioru tūres posms un augusta beigās Beļģija uzņems Eiropas Senioru čempionātu. Uz 30.06 tam pieteikušies 13 spēlētāji no Latvijas.

Baltijas Senioru čempionāta rezultāti skatāmi šeit

Atgādinām, ka pieteikšanās termiņš Eiropas Senioru čempionātam ir 09.07., pieteikumus lūdzam sūtīt uz info@badminton.lv

 

 

30.06.2024

 
« Atpakaļ
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv