Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
Senioru tūre
Seniori
AirBadminton
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
EYOF 2022
Sportisti
Olimpiskās solidaritātes atbalsts
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Badmintons 15 minūtēs
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Sportisti

2022. gadā iespēju piedalīties EYOF izcīnīja Elza Zitāne un Toms Sala. 

Elzas ceļš uz Banska Bystrica Eiropas jaunatnes Olimpiādi.

Elza ir dzimusi un aug ģimenē, kur garīgās un fiziskās veselības attīstīšana, ir viena no svarīgām vērtībām, un tā bija badmintona, kā viņas papildu sporta veida, izvēles pamatā. 2016.gada rudenī, t.i. gadā, kad Elza uzsāka skolas gaitas 3.klasē, un uzsāka arī badmintona treniņus. Pārliecība, ka badmintons ir sporta veids, kas vecina gan ātru domāšanu, reakciju, prasmes ātri pieņemt lēmumus, sadarboties, kā arī nenoliedzami – arī fizisko attīstību, ik gadu ir augusi, trenējoties un attīstot šī sporta veida prasmes.

Elzas liela pateicība ir viņas pirmajam trenerim Rīgas Badmintona skolā – Arnim Šeferam, kurš salīdzinoši ātri pēc badmintona treniņu uzsākšanas noticēja un uzticējās Elzas spējām, iedrošināja un motivēja viņu arvien vairāk attīstīt badmintona spēlei nepieciešamās prasmes, mērķtiecīgāk un intensīvāk trenēties, lai sasniegtu panākumus. Tieši viņa nopelns ir Elzas izvēlē pārtraukt mācības mūzikas skolā, lai varētu būtiski vairāk laika veltīt badmintona treniņiem.
Nenoliedzams ieguldījums Elzas badmintona spēles prasmju attīstībā ir arī nākamajiem viņas treneriem­­ - Kristīnei Šeferei un Paulam Gureckim, - kuri ar savu spēles prasmi un sasniegtajiem panākumiem ir piemērs un motivācija viņu audzēkņiem darīt vairāk, mērķēt tālāk un sniegties augstāk.

Elzas badmintona prasmju attīstības atslēga kopš 2016. gada ir balstījusies viņas treneru ļoti skaidrā, bet ne visiem jauniešiem viegli īstenojamā atziņā, ka uzcītīgs, sistemātisks darbs un mērķtiecība ir tā, kas ir attīstības un panākumu pamatā.

Pateicoties tam, Elza var lepoties ar salīdzinoši īsā laikā, t.i., kopš 2019. gada, sasniegto, tostarp:
-     2019. gadā – Latvijas čempione U13 grupā badmintonā vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs (ar Tomu Salu), kā arī 2. vietas ieguvēja dubultspēlēs ar Madaru Gauri.

-     2020. gadā –   absolūtā Latvijas čempione badmintonā U15 grupā (vienspēlēs, dubultspēlēs ar Nikolu Muķieli un jauktajās dubultspēlēs ar Tomu Salu);

- 2021. gadā - Latvijas čempione badmintonā U15 grupā vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs (ar Tomu Salu), kā arī 2. vietas ieguvēja dubultspēlēs (ar Madaru Gauri);
- 2022. gadā – Latvijas čempione badmintonā U17 grupā vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs (ar Tomu Salu), kā arī 2. vietas ieguvēja dubultspēlēs (ar Nikolu Muķieli).


Gūti panākumi arī citās Latvijā un ārvalstīs organizētās sacensībās.
Veiksmīga sadarbība ir izveidojusies ar tuvākajiem treniņu biedriem un dubultspēļu partneriem -  Madaru Gauri un ar Tomu Salu, - ar kuriem kopā sasniegti teicami rezultāti.
Materiālu atbalstu, un arī motivāciju nākamajiem sasniegumiem Elzai  kopš 2021.gada ir sniegusi arī FZ Forza.

Veiksmīga sadarbība ar treneriem, prieks par paveikto, ticība saviem spēkiem un vēlme darīt vairāk, - ir labākie atslēgas vārdi, ar kuriem Elza cer nest savu ieguldījumu Latvijas badmintona attīstībā un, līdz ar to, arī Latvijas kā valsts stiprināšanā.

Toma ceļš uz Banska Bystrica Eiropas jaunatnes Olimpiādi.

Uzsākot mācības 1. klasē Toms nebija priecīgs, ka nevar iet tēva pēdās un trenēties basketbolā, jo skolas 3m augstie griesti Rīgas Ziepniekkalna sākumskolā tur neļāva aizvadīt treniņus. Tad prātā nāca ideja par vasaru, vecvecmāmiņu, un no skapja izvilktām koka badmintona raketēm, kuras pirms mēneša tika turētas rokās. Tā ar vecāku interneta pārlūka atvēršanu un teksta: “kur trenēties badmintonu” ievadīšanu, sākās Toma stāsts.
Pirmie soļi badmintonā tika veikti kopā ar treneri Pēteri Kažemaku Baložu skolas sporta kompleksā, savukārt otrajā gadā treniņus pārņēma Kristaps Pilveris, kura gādībā tika aizvadītas arī pirmās sacensības un pirmā “ne gluži” paša spēkiem izcīnītā medaļa Latvijas jaunatnes sacensībās badmintonā dubultspēlēs Valmierā, kur pārinieks no Siguldas BK/SSS Artūrs Leišavnieks ļoti palīdzēja cīņā par pirmo Toma medaļu Latvijas čempionātā 2017. gadā. Pāris izcīnīja 2. vietu U11 grupā.

Pēc vasaras nometnes un pārdomām par rezultātu sasniegšanu, ja treniņi nenotiks biežāk, tika nolemts, ka Tomam jāpārceļas uz RSP (Rīgas skolēnu pils)/ RBS (Rīgas badmintona skola) klubu, kur treniņi tika aizvadīti 4-5 reizes nedēļā. Nu Toms nokļuva pie Rīgas pieredzes bagātākā trenera Arņa Šefera, kura paspārnē savus trenera sapņus sāka realizēt arī treneris Pauls Gureckis un Kristīne Šefere. Treneri aktīvi pārņem darbu ar jauniešiem, iesaistās treniņprocesā, kā rezultātā redzams straujš progress. Rezultātā Toms izcīnīja pirmo medaļu Latvijas čempionātā U13 grupas vienspēlēs (3. vieta), kur līdzvērtīgi spēja konkurēt ar gadu vecākiem jauniešiem, kā arī pārī ar kluba biedru Regnāru Bajāru, spēja izcīnīt arī sudraba medaļas dubultspēlēs.
Nākamajā gadā, turpinot strauji progresējot, un nu jau būdams viens no favorītiem U13 vecuma grupā, Tomam, atgriežoties uz Valmieras “skatuves” izdodas kļūt par absolūto čempionu. Uzvaras visās kategorijās: vienspēlēs, dubultspēlēs, pārī ar Regnāru Bajāru, un jauktajās dubultspēlēs kopā ar Elzu Zitāni.
Pēc šādiem panākumiem, Tomu uzrunā badmintona sporta ekipējuma pārstāvis “Oliver”, piedāvājot kļūt par Toma sponsoru un šis ir pirmais, šī jaunā cilvēka, pagrieziena punkts tālākajā sportista attīstībā. 

2020. gadā Tomam pirmo reizi jāspēlē U15 vecuma grupā nu jau pie gadu vecākiem jauniešiem. Čempionāts Talsos neizvēršas tāds kā gaidīts, jo fināla vietā vienspēlēs nākas samierināties ar 3. vietu un mierinājumu sniedz izcīnītā pirmā vieta jauktajās dubultspēlēs ar Elzu Zitāni.
Šis laikam arī ir atslēgas punkts Toma izaugsmē, kur neskatoties uz pasaulē notiekošo Covid-19 krīzi, Toms tiek iekļauts jaunatnes izlase sastāvā, kas neliedz turpināt trenēties un pilnveidot sevi gan badmintona treniņos, gan arī individuāli. Laikam jau nesenā iestāšanās Rīgas Angļu ģimnāzijā, vides maiņa, kā arī jauns sponsoru līgums ar badmintona grandu FZ Forza, liek jaunietim aktīvi turpināt treniņus uz kalt savu ceļu badmintona gaisotnē.
2021. gada Latvijas U15 čempionāts Talsos kļūst par pirmo, kur Toms sevi piesaka kā “neapstrīdāms” favorīts, nedēļu iepriekš uzvarot vienspēlēs arī U17 vecuma grupā, kā arī izcīnot turpat bronzas medaļas jauktajās dubultspēlēs. Otro reizi kaklā karot visas 3 čempionātā pieejamās zelta medaļas, Toms kļūst par absolūto čempionu otro reizi. Jāatzīmē, ka turnīrā netika zaudēts neviens sets nevienā kategorijā.2022. gada aprīlī, Siguldā aizvadīts Latvijas U17 čempionāts badmintonā, kur Tomam atkal ir jācīnās ar gadu vecākiem jauniešiem. Tiek izcīnītas divas zelta medaļas (vienspēlēs un jauktajās dubultspēlēs ar Elzu Zitāni), kā arī viena sudraba medaļa zēnu dubultspēlēs ar Regnāru Bajāru.

2022. gada maijā, Toms tiek pieteikts izmēģināt spēkus arī U19 vecuma grupā. Un rezultāti ir pārsteidzoši: 14 gadu vecumā izcīnīts U19 Latvijas čempiona tituls, kā arī 2. vieta dubultspēlēs, pāri ar Dāvi Strazdiņu.

Mēs zinām, ka stāsts ir nepilnīgs, jo tam nav beigas. Šis stāsts nav pat vidū, tam uzrakstītas tikai pirmās rindiņas. Vai izdosies īstenot lielos mērķus, to rādīs laiks. Tagad esam šeit un tagad, ceļā uz lielo, nezināmo.

LBF izsaka pateicību vecākiem un treneriem par ieguldīto laiku un darbu, kā arī sniegto informāciju rakstam.

Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv