Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
A līga 2020/2021
Priekšnoteikumi TV tiešraidei
Apraksts 2016
Apraksts 2015
Finālturnīrs 2015
Vidzemes divīzija 2015
Zemgales divīzija 2015
Rīgas divīzija 2015
Kurzemes divīzija 2015
Pierīgas divīzija 2015
Publikācijas medijos
Latvijas kauss jauniešiem
Senioru tūre
Seniori
AirBadminton
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
EYOF 2022
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Badmintons 15 minūtēs
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Latvijas komandu čempionāti

Latvijas komandu čempionāti

>>> Skatīt informāciju par Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionātu (A līga) 2020/2021

Saskaņā ar Latvijas Badmintona federācijas attīstības perspektīvām, kas definētas Vadības ziņojumā pie 2020.gada pārskata, ir plānots attīstīt klubu komandu turnīrus, tādējādi motivējot komandas izvēlēties labākos spēlētājus un trenerus, iesaistoties pašvaldības un sponsoriem, kā arī ieinteresējot līdzjutējus klātienē skatīties badmintona spēles, bet medijus atspogoļot tās.

Lai gan badmintons plašāk ir zināms kā individuāls sporta veids, tai skaitā ar individuāliem turnīriem Olimpiskajās spēlēs, taču galvenais badmintona attīstības dzinulis ir komandu čempionāti un līgas. Eiropā un pasaulē ik pēc gada notiek Pasaules un Eiropas čempionāti vīriešu un sieviešu komandām, kā arī Pasaules un Eiropas čempionāts jauktajām komandām. Katru gadu notiek Eiropas čempionāts klubu komandām, kurā piedalās labākie klubu no katras valsts. Katru gadu notiek arī Pasaules junioru komandu čempionāts. Tāpat jaukto komandu turnīrs bija arī Pasaules jaunatnes olimpiādes programmā. Ik pēc diviem gadiem notiek arī Eiropas U17 un Eiropas U19 jaukto komandu čempionāti. Reizi gadā notiek arī Baltijas jaunatnes komandu čempionāts.

Šobrīd Latvijas Badmintona federācija rīko četrus dažādus Latvijas komandu turnīrus:

  • Latvijas čempionāts vīriešu un sieviešu komandām (Līgas formāts);
  • Latvijas jaukto komandu čempionāts (atlase uz Eiropas klubu jaukto komandu čempionātu);
  • Latvijas augstskolu jaukto komandu līga (Līgas formāts);
  • Latvijas skolu komandu čempionāts.

Sākotnēji Latvijas Badmintona federācija organizēja tikai Latvijas jaukto komandu čempionātu. Tas bija kā vienas vai divu dienu sabraukums, turnīrā noskaidrojot ne tikai Latvijas čempionu, bet vienlaicīgi arī Latvijas komandu, kas piedalītos Eiropas klubu jaukto komandu čempionātā.

Kopš 2018.gada Latvijas Badmitnona federācija, sadarbība ar Latvijas skolu sporta asociāciju, rīko Latvijas skolu komandu čempionātu trijās vecuma grupās: sākumskola, pamatskola un vidusskola.

Kopā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību, 2020.gada tika uzsākta EHR Augstskolu badmintona komandu līgā, kurā jau pieteicās 5 augstskolas: RTU, LLU, LU, RSU un LSPA. 2020.gada 10.martā notika līgas pirmā spēle starp LLU un LU komandām, bet nākamās spēlēs vairs nevarēja notikt 12.martā izsludinātās Ārkārtas situācijas dēļ. EHR Augstskolu badmintona komandu līgu ieplānots atsākt 2021.gada rudenī.

2020.gadā bija ieplānots aizsākt ambiciozu un arī masveidīgu badmintona attīstības projektu - Latvijas vīriešu un sieviešu komandu līgu. Tās aizsākumi ir meklējami 2020.gada 8.martā, kad īsi pirms Ārkārtas situācijas izsludināšanas Covid-19 dēļ, izdevās Ozolniekos aizvadīt pirmo sieviešu komandu turnīru, bet 28.jūnijā notika arī pirmais turnīrs vīriešu komandām. Diemžēl, Covid-19 attīstības plānus apturēja. 

2020.gadā Latvijas Badmintona federācija no Latvijas Sporta federāciju padomes saņēma saņēma budžeta dotāciju komandu turnīru attīstībai 9000 eiro apmērā.  
Finasējuma avots: no LSFP budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem no Izglītības un zinātnes ministrijas paredzētajiem valsts budžeta līdzekļiem “Par papildus nepieciešamo finansējumu, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz sporta nozari un nodrošinātu sporta nozares ilgtspēju” tautas sporta un jaunatnes sporta programmu atbalstam. Tādējādi Latvijas Badmintona federācija ar jaunu vērienu var atsākt plānot Latvijas vīriešu un sieviešu komandu līgu. Saņemtais finansējums ir paredzēts gan līgas organizēšanai, TV tiešraidēm, reklāmas pasākumiem, kā arī iegādāties sacensību nodrošināšanai nepieciešamo inventāru.

Visi Latvijas komandu čempionāti, izņemot Latvijas jaukto komendu čempionātu, notiek Badminton 100 formātā, jo tādējādi šīs spēles:

  • Var prognozēt vienas spēlēs laiku, jo viena komandu maču garums ir ne ilgāks kā 80 minūtes (vidēji viens komandu mačs ir 60 min.).
  • Komandu mači var notikt vienā laukumā, tai skaitā ilgumā iekļaujas vienā treniņa laikā, tādējādi mačs var notiks ierastā treniņa laikā arī darba dienas vakaros.
  • Prognozētā mača ilguma dēļ, līga ir interesanta TV. Paredzēts, ka Sportacentrs TV translēs 5-6 tiešraides. 
  • Spēļu formāts ir viegli izprotams skatītājiem un līdzjutējiem.
  • Katrs izcīnītais punkts ir nozīmīgs, tas saliedē komandu, motivē spēlētājus.

Formāta pieejamība rada priekšnoteikumus masveidības veicināšanai, jo šāda formātā komandas var pieteikt gan lielie klubi, gan arī mazākas pašvaldības, organizācijas un badmintona kopienas.
Reklāmas un TV resursu pieejamība, kā arī potenciālā masveidība ir priekšnoteikums, lai projektā būtu vilkme arī sponsoriem un atbalstītājiem.

Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv