Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
Latvijas kauss jauniešiem
Senioru tūre
Seniori
AirBadminton
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Vēsture
Mīti
Fakti
Punktu skaitīšana
Badmintona laukums
Badmintons kustībā
Sitienu veidi
Badmintona noteikumi
Skaidrojumi
Reklāma uz apģērba
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Badmintons 15 minūtēs
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Veselības Vēstniecība
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Fisher
Sixt
Inbox.lv
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Partnerība
Izglītības un zinātnes ministrija
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
SIA Ankravs
Mīti

Badmintons ir pludmales sports un nav nekas nopietns.

    • Pludmales jeb āra badmintons ir tikai viens no veidiem kā spēlēt badmintonu.Badmintons kā sporta veids tiek spēlēts telpās ar atbilstoša līmeņa inventāru.
    • Raketes tiek izgatavotas no dažādiem kompozītmateriālu un metālu sakausējumiem - grafīta, alumīnija, keramikas, dzelzs - kuru dažādas proporcijas nosaka raketes izturību, lokanību, svaru, un citus parametrus. Raketes sver 80-95 gramus.
    • Badmintona bumbiņas tiek izgatavotas no zoss spalvām ar korķa galviņu un sver no 4.74 līdz 5.50 gramiem. Ar vienu bumbiņu var nospēlēt, augstākais vienu spēli, jo tā ātri zaudē savas lidojuma īpašības.
    • Tīkls ir 1,55 metrus augsts.

Tik un tā badmintons ir lēns sports.

    • Lai spēlētu badmintonu sacensību līmenī ir vajadzīga zibenīga reakcija, kustību lieliska kustību koordinācija un asums. Kāpēc? Jo badmintona bumbiņas ātrums var sasniegt pat 280km/h! (Tieši tā - 280 km/h). Tas ir ātrāk nekā spēcīgākā tenisa serve (virs 240 km/h), toties šādi (virs 200km/h) bumbiņas ātrumi tiek sasniegti pat vairākkārt vienas izspēles laikā augstākā līmeņa spēlēs. Turklāt dubulstpēlēs bieži 20 sekunžu laikā tiek izdarīti 40 līdz 50 sitieni.

Teniss ir grūtāks sporta veids.

    • Nav gan. Salīdzināsim Vimbledonas finālu un badmintona pasaules čempionāta finālu. Vimbledonas fināls ilga 198 minūtes, bet badmintona fināls - 76 minūtes. Un pie šī rādītāja arī tenisa triumfs beidzas. Bumbiņa spēlē bija attiecīgi 18 un 37 minūtes. Izdarīto sitienu skaits bija 1 004 pret 1 972 un pieņemot, ka vidēji uz katru sitienu katrs spēlētājs noskrien 6-7 metrus, tenisists kopumā noskrēja 3,3 kilometrus, kamēr badmintonists - 6,5 kilometrus. Tātad - divas reizes lielāks attālums divas reizes īsākā laikā! Šis ir tikai viens uzskatāms salīdzinājums, kurš parāda, cik ātrs un grūts patiesībā ir badmintons.

Bet vai šie ir vienīgie skaitļi?

    • Nebūt ne. Beiloras Universitātē (ASV) veiktais pētījums rāda, ka badmintons ir viens no fiziski prasīgākajiem sporta veidiem. Vienas 3 setu spēles laikā, kura ilgst 45 minūtes, bumbiņa spēlē atrodas 20 minūtes. Šajā laikā spēlētājs vairāk nekā 350 reizes maina kustības virzienu par vismaz 90° un izdarīs ap 400 sitienu. No tiem ap 150 sitienu tiks veikti ar pilnu spēku.

Badmintons ir nepopulārs sporta veids.

    • Kaut arī Latvijā badmintons pagaidām nav īpaši populārs, tas tiek plaši spēlēts Anglijā, Dānijā, Zviedrijā, Ķīnā, Indonēzijā, Malaizijā, Korejā, un citās Āzijas valstīs. It sevisķi Āzijā tas ir viens no skatītākajiem sporta veidiem - Seulas Olimpiskajās spēlēs biļetes uz badmintonu tika izpārdots vienas no pirmajām (kaut arī badmintons bija tikai demonstrētā sporta statusā). Barselonas spēļu finālus noskatījās simtiem miljonu skatītāju, kopējai auditorijai sasniedzot 1.1 miljardu.
Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv