Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
A līga 2020/2021
Priekšnoteikumi TV tiešraidei
Apraksts 2016
Apraksts 2015
Finālturnīrs 2015
Vidzemes divīzija 2015
Zemgales divīzija 2015
Rīgas divīzija 2015
Kurzemes divīzija 2015
Pierīgas divīzija 2015
Publikācijas medijos
Latvijas kauss jauniešiem
Senioru tūre
Seniori
AirBadminton
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
EYOF 2022
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Badmintons 15 minūtēs
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
A līga 2020/2021

Latvijas čempionāts vīriešu un sieviešu komandām (A līga) 2020.-2021.gadā

>>> Skatīt Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta nolikumu
>>> Skatīt vīriešu komandu pieteikumus
>>> Skatīt sieviešu komandu pieteikumus
>>> Skatīt vīriešu un sieviešu komandu reitingu (2021.gada 27.aprīlī)
>>> Skatīt Epidemioloģiskās drošības noteikumi “Pepsi centrā”

>>> Skatīt spēļu sarakstu un rezultātus Tournamentsoftware
>>> Lejuplādēt dokumenta veidlapu “Vecāku piekrišana”
>>> Aizpildīt dokumentu “Apliecinājums par atbilstību Epidemioloģiskās drošības prasībām” 
>>> Aizpildīt komandas pieteikumu uz spēli 

Izmaiņas spēļu kalendārā

Lai vēl vairāk nodrošinātu epidemioloģisko drošību, 7.maijā tika veiktas izmaiņas iepriekš izplānotajā spēļu kalendārā, paredzot, ka vienā spēļu vakarā divās secīgajās spēlēs ir iesaistītas tikai 3 komandas. Tādējādi katrai komandai ir vēl mazāk izbraukumi, sporta hallē ir par vienu komandu mazāk.

Papildināti epidemioloģiskās drošības noteikumi

Lai uzsāktu Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionātu, LBF Valde arī noteica papildus epidemioloģiskās drošības prasības, kuras nav atrunātās ar SPKC saskaņotajās Vadlīnijas par epidemioloģiski drošu badmintona spēlēšanu. Sporta zālē spēles laikā var atrasties tikai komandā uz konkrēto spēli pieteiktie spēlētāji, kā arī viens treneris. Noteikta arī prasība, ka spēlētāji, tiesneši un treneri visu laiku ir sejas maskās, izņemot tiesnesi tiesāšanas brīdi un izņemot spēlētājus spēles brīdī. Un vēl arī tas, ka ir noteikta prasība spēlētājiem uz spēlēm ierasties individuāli, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos un izņemot spēlētājus, ka šajā spēlē vienā pārī spēlēs dubultspēles.

Lai mazinātu komandu pārvietošanos, Nolikumā tika noteikts, ka Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta spēles notiek tikai divos “burbuļos” Rīgā un Siguldā, tādējādi minimizējot pārvietošanos dažādās vietās. Tāpat Nolikumā tika paredzēts, ka Galvenajam tiesnesim ir iespēja katru komandu pavirzīt par vienu pozīciju uz augšu vai leju, nodrošinot, ka komandas tiek sagrupētas tā, lai būtu pēc iespējas mazāka pārvietošanās. 

Lai mazinātu epidemioloģiskos riskus tiesājot spēles, tika noteikts, ka spēlēs tiesās Galvenā tiesneša norīkots tiesnesis, kas pilda gan paaugstinājuma tiesneša, gan spēles inspektora pienākumus. Tāpat spēles netiesās serves tiesneši un līnijtiesneši.

Visas spēles tiešraidē Youtube

Sporta zālē var atrasties tikai spēlei pieteiktie spēlētāji, kā arī viens katras komandas treneris un viens tiesnesis. Taču visas čempionāta spēlēs ir skatāmas tiešraidē Youtube BadmintonLV kanālā. Lai skatīties spēles, jābūt šī kanāla abonentam.

>>> Skatīt Latvijas vīriešu komamdu čempionāta (A Līga) 2020/2021 spēļu video
>>> Skatīt Latvijas sieviešu komamdu čempionāta (A Līga) 2020/2021 spēļu video 

Bez reklāmas un ažiotāžas

Lai mazinātu ažiotāžu, kas varētu kaitēs Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta norisei, tika nolemts atteikties no spēļu reklāmām pirms un arī pēc spēlēm. Tas attiecas arī uz publikācijām internetā un sociālajos tīklos. Spēļu tiešraides Sportacentrs TV tiks uzsāktas tikai pēc ierobežojumu atcelšanas.

Vairākkārt atlikts čempionāts

LBF Valde 2021.gada 7.aprīlī pieņēma lēmumu rīkot Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionātu (A līga), paredzot, ka pirmā spēle vārētu notikt maija sākumā, bet 2020/2021 sezonas čempioni tiktu noskaidroti līdz 22.jūnijam.

Sākotnēji Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionātam bija jāsākas jau 2020.gada rudenī, taču turnīrs tika visu laiku atlikts, gaidot arvien labvēlīgākus epidemioloģiskos apstākļus. LBF Valdes ieskatā cerēt uz būtiskiem atvieglojumiem vairs nebija pamata, jo situācija bija nemainīga jau kopš 2020.gada novembra. 

Atļauti tikai Lavijas čempionāti komandu spēlēs

Iespēju rīkot Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionātu paredz Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, jo punktā 32.7 17.2. kā  izņēmums ir minēts “komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensības, ja tajās tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls pieaugušajiem un tās norisinās bez skatītājiem.

Badmintons - komandu sporta spēle

Lai gan badmintons plašāk ir zināms kā individuāls sporta veids, tai skaitā ar individuāliem turnīriem Olimpiskajās spēlēs, taču galvenais badmintona attīstības dzinulis ir komandu čempionāti un līgas. Eiropā un pasaulē ik pēc gada notiek Pasaules un Eiropas čempionāti vīriešu un sieviešu komandām, kā arī Pasaules un Eiropas čempionāts jauktajām komandām. Katru gadu notiek Eiropas čempionāts klubu komandām, kurā piedalās labākie klubu no katras valsts. Katru gadu notiek arī Pasaules junioru komandu čempionāts. Tāpat jaukto komandu turnīrs bija arī Pasaules jaunatnes olimpiādes programmā. Ik pēc diviem gadiem notiek arī Eiropas U17 un Eiropas U19 jaukto komandu čempionāti. Reizi gadā notiek arī Baltijas jaunatnes komandu čempionāts.

Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv