Sākumlapa | Lapas karte
Aktualitātes
Reitings
Kalendārs
VICTOR LATVIA U17 Int.
Latvijas izlase
Gada balva
Latvijas čempionāts
Latvijas komandu čempionāti
A līga 2020/2021
Priekšnoteikumi TV tiešraidei
Apraksts 2016
Apraksts 2015
Finālturnīrs 2015
Vidzemes divīzija 2015
Zemgales divīzija 2015
Rīgas divīzija 2015
Kurzemes divīzija 2015
Pierīgas divīzija 2015
Publikācijas medijos
Latvijas kauss jauniešiem
Senioru tūre
Seniori
AirBadminton
Dokumenti
Latvijas statistika
Kur spēlēt badmintonu?
Spēles noteikumi
Spēlētāji
EYOF 2022
Foto (Inbox.lv)
Bildes (arhīvs)
Noderīgas lapas
Par badmintonu
Tiesnešu komisija
Treneru komisija
Atlētu komisija
Reitinga komisija
Valde
Antidopings
Shuttle Time
Badmintons 15 minūtēs
Par federāciju
Veikals
Atbalstītāji
Victor
Evelatus
Rimi Olimpiskais centrs
Citro
Abrands
Inbox.lv
Fisher
Vitamin Performance
Masterprint
Xjeans
Zelta Rieksts
SIA Ankravs
Partnerība
Latvijas Olimpiskā komiteja
Latvijas Sporta federāciju padome
Badminton Europe
BWF
Apraksts 2016

Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām 2016.gadā

Latvijas klubu komandu čempionāts badmintonā 2016.gadā atkal notiks kā vienas dienas sabraukuma turnīrs, līdzīgi kā tas notika līdz 2015.gadam. Šogad finālturnīrā piedalīsies ne vairāk kā 12 komandas, bet ja būs pieteikušās vairāk nekā 12 komandas, tad iepriekšējā dienā notiks kvalifikācijas turnīrs. Taču nav atmesta doma rīkot Latvijas klubu komandu čempionātu ar reģionāliem kvalifikācijas turnīriem un finālturnīriem vairākās līgās - jau šogad plānots sākt spēles 2017.gada Latvijas klubu čempionātā, par ko tiks izziņots atsevišķi.

Komandas tiks sarindotas un izliktas pēc spēlētāju reitinga punktu kopsummas, kopā saskaitot vienspēļu, dubultspēļu un jaukto dubultspēļu punktus.
Komandā var pieteikt minimums 2 vīriešus un 2 sievietes, bet maksimums 10 spēlētājus. Komandas reitingā tiks uzskaitīti 7 labāko spēlētāju punkti. 

>>> Skatīt Latvijas čempionātā badmintona klubu komandām Nolikumu

Tikai reģistrētie klubi un licencētie spēlētāji
Latvijas čempionātā varēs piedalīties tikai LBF reģistrētie klubi, un šobrīd tādi ir 18, tai skaitā Ventspils BK “V16", Valkas BK “Lotoss”, Siguldas BK, “Dārta”, Olaines “A-73”, Valmieras BK, “LIPS”, Cēsu “Saulrīti”, Rīgas badmintona skola, “Rīga” BK, LLU, RTU, Rīgas Skolēnu pils, Valmieras BSS, Talsu NSS, Siguldas sporta skola, Baložu vidusskola, Salaspils BK. Samaksājot dalības maksu, dalību LBF var atjaunot arī Inčukalna, Jēkabpils un "Rīdze" badmintona klubi. Klubiem, kas vēl nav LBF biedri, ir iespēja līdz 2016.gada 11.oktobrim pieteikt dalību ne tikai klubu čempionātam, bet arī LBF. Komandā var pieteikt tikai LBF licencētus badmintona spēlētājus. Komandas nosaukums var būt gan kluba nosaukums, gan arī kluba pašu izvēlēts nosaukums, tai skaitā komandas sponsora vārdā.

3 uzvaŗēti seti līdz 11 punktiem
Turnīrā katra spēle tiks spēlēta līdz 3 uzvarētiem 11 punktu setiem, nosakot, ka setā ir jābūt 2 punktu pārsvaram, bet 15.punkts ir izšķirošais. Atgādinām, Pasaules badmintona federācija jau sākot ar 2016.gada 1.septembri, noslēdzoties iepriekšējam Olimpiskajam ciklam, līdz 2017.gada 31.decembrim ir noteikusi testa periodu 11 punktu setiem. 2016.gada septembrī 11 punktu seti jau tika spēlēti Slovak Open, Yonex Sunrise India, Celcom Axiata Malaysia un Chinese Taipei Masters Grand Prix turnīros. Vēl šogad 11 punktu skaitīšana tiks piemērota BWF reitinga turnīros Yonex Hungarian, Finnish Junior, Yonex Korea Junior, India International, Finnish International, Tata Open India, Yonex Estonian Junior.

Turnīra laikā seminārs tiesnešiem
Sacensību laikā notiks LBF rīkots seminārs tiesnešiem, kuru vadīs LBF valdes loceklis un sacensību galvenais tiesnesis Gunārs Lūsveris. Komandām uz sacensībām būs jādeleģē vienu paaugstinājuma tiesnesi katrai, un gadījumā, ja komanda nebūs pieteikusi savu paaugstinājuma tiesnesi, tad komandas vietā to norīkos LBF, bet komandai būs jāapmaksā paaugstinājuma tiesneša ceļa izdevumus un dienas naudu 50,00 eiro apmērā. Līdzīga kārtība ir arī Eiropas komandu čempionātos.
Pieteiktais paaugstinājuma tiesnesis var būt ikviens, kurš saprot latviešu valodu, zina badmintona noteikumus, un gatavs tiesāt badmintona spēles no paaugstinājuma. Pirms un pēc katras spēles paaugstinājuma tiesnešiem būs iespēja saņemt konsultācijas. Paaugstinājuma tiesnešiem spēļu grafiku noteiks galvenais tiesnesis. 
Finālspēlē tiks nodrošināti arī 2 līnijtiesneši.

2017.gadā atkal kvalifikācijas turnīri reģionos
“Lai gan 2015.gadā mums izdevās pāris mēnešu laikā noorganizēt gan reģionālos kvalifikācijas turnīrus, gan arī finālturnīru, tomēr tas notika ļoti sasteigti. Turpmāk gribētos, ka komandu turnīra spēlēs ir ne biežāk kā reizi mēnesī, turnīram notiekot visas sezonas garumā no septembra līdz maijam. Un lai 2016.gadā nepaliktu nenoskaidrots Latvijas čempions, tika nolemts šogad sarīkot čempionātu pēc vecās metodes vienā sabraukumā, bet uzreiz pēc tam uzsākt jauno sezonu, kas ilgtu līdz pat 2017.gada vasarai, sākotnēji noskaidrojot reģionālos čempionus, bet pēc tam arī C, B un A grupās,” skaidro Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Copyright © BADMINTON.LV
2007-2023
Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv